Tylko zajrzeli między tuje. Takie odkrycie na posesji 42-latka

Policjanci z Kielc zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego, u którego znaleziono narkotyki schowane w… krzewie tui. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli, a w jego domu mundurowi odkryli dodatkowe 60 gramów zabronionych substancji.

Policjanci znaleźli skrytkę na narkotyki w krzewie tui.Policjanci znaleźli skrytkę na narkotyki w krzewie tui.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | KPP w Sandomierzu
Mateusz Domański

Do zatrzymania doszło w sobotę, 8 listopada. Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Kielcach, pełniąc służbę na terenie Sandomierza, podczas legitymowania 42-latka nabrali podejrzeń, że może on posiadać środki odurzające.

Ich intuicja okazała się słuszna - przy mężczyźnie znaleziono 2 gramy amfetaminy i 11 gramów marihuany.

Wystarczyły dwa zdania. Pokazali film z zatrzymania

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu, po zatrzymaniu funkcjonariusze wspólnie z policjantami z wydziału kryminalnego przeszukali jego posesję.

Odkrycie w tujach. Miał tam marihuanę

Wówczas ich uwagę zwrócił krzew tui rosnący przed domem. W gęstych gałęziach rośliny znajdowała się paczka z 60 gramami marihuany.

Zatrzymany został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja podkreśla, że walka z procederem narkotykowym pozostaje jednym z jej priorytetów.

Wybrane dla Ciebie