Angelika Karpińska| 

Tymoteusz już nie Szydło. Syn byłej premier zmienił nazwisko

346

Tymoteusz Szydło, syn byłej premier oraz były ksiądz zmienił nazwisko. Jak podaje serwis OKO.press obecnie pracuje w firmie ERG Bieruń Folie, w której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka.

Tymoteusz już nie Szydło. Syn byłej premier zmienił nazwisko
Wiadomo, co dzieje się z synem Beaty Szydło (Getty Images)

Tymoteusz, syn Beaty Szydło zmienił nazwisko. Były ksiądz według informacji "OKO.press" pracuje w ERG Bieruń Folie jako przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za dystrybucję worków foliowych. Udziałowcem w firmie jest Daniel Obajtek oraz jego matka Halina.

Dziennikarze OKO.press skontaktowali się z ERG Bieruń i poprosili o rozmowę z Tymoteuszem Szydło. Sekretarka miała odpowiedzieć, że "Pan Tymoteusz jest poza firmą, na urlopie". Później kobieta twierdziła jednak, że doszło do pomyłki i "pan Szydło nie pracuje w ERG Bieruń Folie".

Portal zadzwonił również do "Tymoteusza X", którego nazwisko i numer znajduje się na stronie internetowej firmy. Mężczyzna, który odebrał, był zaskoczony i przekonywał, że nie nazywa się Szydło.

Syn Beaty Szydło pracuje w firmie, której współwłaścicielem jest Daniel Obajtek

Informacje o tym, że syn Beaty Szydło zmienił nazwisko i pracuje w ERG Bieruń, potwierdził mecenas Maciej Zaborowski, który reprezentuje Daniela Obajtka i wcześniej zabierał głos w imieniu Tymoteusza Szydło.

Prawnik przekazał, że była premier chciała pomóc synowi w znalezieniu pracy. Szydło zwróciła się do kilku znajomych, w tym Daniela Obajtka. Nie chciała jednak, by Tymoteusz pracował w spółkach skarbu państwa, ale w sektorze prywatnym. Syn Beaty Szydło ma pracować w ERG Bieruń od października 2019 r.

Zobacz także: Daniel Obajtek. Bartosz Arłukowicz zadał "kluczowe pytanie" ws. szefa PKN Orlen

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić