aktualizacja 

Ujęcia z Dębek. Spójrzcie na plażowiczów

145

Mimo barowej pogody, na plaży w Dębkach nadal pojawiają się turyści. Wczasowicze spragnieni kontaktu z wodą rozstawili swoje parawany i wdychają świeże powietrze - i nie są to wcale pojedyncze przypadki.

Ujęcia z Dębek. Spójrzcie na plażowiczów
Na plaży w Dębkach (woj.pomorskie) plażowiczów nie brakuje! (Webcamera)

Pogoda nie rozpieszcza dziś wczasowiczów nad Morzem Bałtyckim. Na wybrzeżu temperatura nie przekracza 16 stopni Celsjusza, a silny wiatr i deszcz utrudniają spokojny wypoczynek.

Mimo to wielu turystów zdecydowało się na tradycyjne plażowanie. Już po 10:00 na plaży w Dębkach (woj. pomorskie) pojawiły się liczne parawany. Kontrast jest znaczny.

Niektórzy odpoczywają w kurtkach i bluzach przeciwdeszczowych. Inni siedzą z kolei ubrani zaledwie w koszulki z krótkim rękawkiem albo i... stroje kąpielowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W Polskę na weekend". Kotlina Jeleniogórska i okolice skrywają prawdziwe cuda. Atrakcji jest tu pod dostatkiem

Nie mogło zabraknąć tradycyjnych parawanów! Wielu turystów wykorzystało je tym razem zgodnie z przeznaczeniem, ustawiając tak, aby chroniły przed wiatrem. Nie brakuje jednak królów "parawaningu", rezerwujących przestrzeń na plaży.

Pogoda utrudnia komfortowy odpoczynek nad morzem

Nagrania z kamer umiejscowionych na polskich plażach pokazują, że tylko nieliczni zdecydowali się na wejście do wody. Nie ma się co dziwić.

Silny wiatr nie tylko potęguje uczucie chłodu, ale również wywołuje ogromne fale w Morzu Bałtyckim. Te mogą stanowić ogromne zagrożenie, nawet dla najbardziej wytrawnych pływaków. Z tego względu warto dziś zrezygnować z kąpieli.

Alternatywą może być spacer lub pobyt na plaży za parawanem. Czy w kolejnych dniach pogoda pozwoli na kąpiel?

Synoptycy wskazują, że cieplej może zrobić się dopiero w połowie tygodnia. Na stabilną pogodę i temperaturę przekraczającą 20 stopni Celsjusza możemy liczyć z kolei dopiero w weekend.

Osoby, które teraz urlopują nad Bałtykiem, mają pecha. Pozostaje im wypoczynek w kurtkach, na kocach, ciesząc się czystym, morskim powietrzem, które nie jest zależne od deszczu czy wiatru.

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić