Ukraina. Dwaj Polacy zginęli na froncie. Odpierali ataki Rosjan

Nie żyje dwóch Polaków, którzy walczyli w obronie niepodległości Ukrainy. To Janusz Szeremeta ps. Kozak i jego kolega Krzysztof z Legionu Międzynarodowego. O sprawie poinformował w poniedziałek reporter Polsat News Mateusz Lachowski.

Ukraina. Dwaj Polacy zginęli na froncie. Odpierali ataki Rosjan
Media obiegła informacja o śmierci dwóch Polaków (Getty Images, Twitter, Mateusz Lachowski)

Nie żyją Janusz Szeremeta ps. Kozak i jego kolega Krzysztof z utworzonego przez Ukrainę Legionu Międzynarodowego. Obaj walczyli przeciwko rosyjskim okupantom. Tragiczna informację przekazał w poniedziałek 5 grudnia korespondent Polsat News Mateusz Lachowski.

Dwóch Polaków: Janusz Szeremeta, ps. Kozak, i jego kolega Krzysztof z Legionu Międzynarodowego, poległo wczoraj na froncie. Cześć ich pamięci – napisał dziennikarz na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obejrzyj także: Macron chce gwarancji dla Putina? Ekspertka o reakcji Kremla: "To forma targu"

Nie żyją Polacy. MSZ milczy na temat najnowszych doniesień

Szczegóły sprawy nie są znane. Portal interia.pl wskazuje, że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zabrało jak dotąd głosu na temat śmierci obu mężczyzn. Dziennikarz podkreślił w kolejnym wpisie w mediach społecznościowych, że Janusz Szeremeta był "dobrym, fajnym człowiekiem". Mężczyzna zostawił żonę i dziecko.

To byli bohaterowie, walczyli o wolność Ukrainy, ale też za Polskę – dodał Mateusz Lachowski.

Kolejni Polacy stracili życie na Ukrainie

To nie pierwsi Polacy, którzy stracili życie na wojnie na Ukrainie. Na początku listopada pojawiła się informacja o śmierci Mariana Mateusza, żołnierza będącego synem Polaków, ale urodzonego na terenie Ukrainy. Mężczyzna zginął najprawdopodobniej w okolicach Chersonia. Stało się to jeszcze przed wyzwoleniem miasta spod rosyjskiej okupacji.

Podczas walki z Rosjanami zginął w lipcu także były zawodnik MMA Tomasz Walentynek. Mężczyzna poniósł śmierć w obwodzie charkowskim. Walczył w ukraińskim Legionie Międzynarodowym. Jeszcze w listopadzie 2021 występował na zawodach MMA w Gliwicach.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić