Tak zmuszają młodych Rosjan do wstępowania do armii. Wyszło na jaw

Wojna w Ukrainie nie przebiega tak, jak spodziewałyby się tego władze Federacji Rosyjskiej. Coraz częściej w mediach nagłaśniane są przypadki wcielenia nowych rekrutów do armii z wykorzystaniem podstępu. Teraz ofiarami sił bezpieczeństwa stali się studenci.

Tak zmuszają młodych Rosjan do wstępowania do armii. Wyszło na jaw
Rosyjska armia ponosi kolejne straty w wojnie w Ukrainie. Nowi rekruci są wcielani do armii siłą (Getty Images)

Jak informuje ukraiński portal 24tv, ofiarami siłowego wcielenia do armii stali się studenci moskiewskiego Instytutu Finansów. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy przebywali na terenie uczelnianego akademika, a następnie przewiezieni na Komisariat Wojskowy.

Wojna w Ukrainie. Nie chcieli wstąpić do armii, wcielono ich siłą

Już na komisariacie studenci zostali poinformowani, że właśnie stali się nowymi rekrutami w rosyjskiej armii. Jednym ze wcielonych w ten sposób młodych mężczyzn był Matwiej Judin. Jego brat, Kyryło, relacjonował, że los Matwieja podzieliło jeszcze sześciu lub siedmiu kolegów.

Matwiej Judin nie był w stanie skontaktować się z bliskimi przez 13 godzin. Dopiero po upływie tego czasu studentowi pozwolono na telefon do krewnych. Jak relacjonował, razem z pozostałymi rekrutami dalej jest przetrzymywany na Komisariacie Wojskowym, jednak nie przeszli nawet badania lekarskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy

Po tym telefonie bliscy Judina ponownie stracili z nim kontakt. Krewni sami zadzwonili na komisariat – dyżurny, który odebrał, poinformował, że studenci są już w drodze do punktu zbiorczego.

O wypowiedź poproszono także przedstawicieli Instytutu Finansowego. Rzecznik uczelni potwierdził, że doszło do zatrzymania pięciorga studentów. Jak uzasadnił, ukończyli oni studia we wcześniejszym terminie. W rezultacie stracili prawo do ponownego odroczenia wstąpienia do armii ze względu na naukę. Mimo tego mieli nie zgłosić się do wojska i dlatego zostali zatrzymani przez siły bezpieczeństwa.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić