Natalia Bogucka| 

Ukraina. Strzelanina pod Kijowem. Wzięło w niej udział 100 osób

415

W piątek rano w miejscowości Browary pod Kijowem (Ukraina) doszło do strzelaniny. Wzięło w niej udział ok. 100 osób zajmujących się przewozami pasażerskimi. Według dotychczasowych informacji ranne zostały trzy osoby.

Ukraina. Strzelanina pod Kijowem. Wzięło w niej udział 100 osób
Policja zatrzymała 10 uczestników strzelaniny pod Kijowem (Facebook)

Ok. 100 osób strzelało do ​​siebie na ulicy w pobliżu budynków mieszkalnych w mieście Browary. Według policji był to konflikt pomiędzy przedsiębiorcami zajmującymi się przewozami pasażerskimi a nielegalnymi przewoźnikami.

Strzelanina pod Kijowem. Są ranni

Wiceminister spraw wewnętrznych Anton Gerashchenko przekazał, że rannych zostało trzech uczestników strzelaniny. Do tej pory policja aresztowała 10 uzbrojonych osób. Były to osoby pochodzące z innych regionów Ukrainy. Broń została skonfiskowana. 

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wiceminister dodał, że członkami strzelaniny były grupy zajmujące się przewozami minibusami. Twierdzi, że konflikt był wynikiem "nieprzejrzystego podziału tras między przedsiębiorcami ze strony urzędników".

Trasy powinny być rozdzielane legalnie i uczciwie, a nie pod przykryciem i za łapówki - powiedział Gerashchenko cytowany przez BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić