Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Ukraina. W ciągu doby zmarło 5 osób zakażonych koronawirusem

61

W niedzielę ministerstwo zdrowia Ukrainy podało, że w ciągu doby zmarło 5 osób zakażonych koronawirusem. Jak dotąd w kraju stwierdzono 1319 przypadków i 38 zgonów. Od poniedziałku na Ukrainie obowiązują nowe ograniczenia.

Ukraina. W ciągu doby zmarło 5 osób zakażonych koronawirusem
(Getty Images, Maxym Marusenko/NurPhoto)

W niedzielę ukraiński wiceminister zdrowia Wiktor Laszko podał, że zdecydowana większość zmarłych na koronawirusa miała choroby towarzyszące. Poinformował, że 85 proc. ofiar śmiertelnych to osoby powyżej 50 lat. Kobiety stanowiły 65 proc. zmarłych - podaje Biełsat.

Koronawirus. Ukraina wprowadza nowe ograniczenia

Od poniedziałku na Ukrainie obowiązują nowe restrykcje. Wprowadzono nakaz noszenia maseczki ochronnej w miejscach publicznych i zakaz poruszania się po ulicach w grupach większych niż dwie osoby.

Ukraińcy mają zakaz wstępu do miejsc rekreacyjnych. Wyjątek stanowią spacery z psem. Dzieci do 14. roku życia mogą przebywać na dworze tylko pod opieką dorosłych.

Osoby powyżej 60. roku życia mają poddać się samoizolacji. Wyjątkiem są ci, którzy pracują w kluczowych dla funkcjonowania państwa firmach. Pozostali mogą wyjść jedynie do sklepu i apteki znajdujących się w promieniu dwóch kilometrów od domu.

Zobacz także: Zwolnienia się zaczęły. "To już jest rzeczywistość"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić