aktualizacja 

Ukraińcy kryją się przed pociskami. Nagrania wideo z różnych części kraju

Obywatele Ukrainy z przerażeniem patrzą na wydarzenia w swoim kraju. W sieci pojawiły się nagrania wideo, na których widać cywili ukrywających się w podziemnych schronach.

Ukraińcy kryją się przed pociskami. Nagrania wideo z różnych części kraju
Cywile chowają się w podziemiach (Twitter)

Agresja Rosji na Ukrainę wywołała strach wśród ludności cywilnej. Obywatele zaatakowanego kraju poczuli się zagrożeni, dlatego wielu z nich podjęło decyzję o ewakuacji ze swoich miejsc zamieszkania. Szczególnie wzmożony ruch zaobserwowano na drogach wylotowych z Kijowa, będącego największym miastem Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Uderzenia rosyjskich pocisków skłoniły tysiące osób do ukrycia się w podziemnych schronach. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań wideo, pokazujących ludność cywilną w podziemiach. Wśród miejsc uważanych za najbezpieczniejsze jest m.in. kijowskie metro, gdzie mieszkańcy ukrywają się przed ewentualnym zagrożeniem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Schrony wypełniły się również w innych miastach Ukrainy. Jeden z chińskich studentów opublikował wideo ze schronu przeciwlotniczego w Charkowie. Na nagraniu widać, że pomieszczenie w podziemiach szkoły wypełniło się po brzegi. Można również dostrzec, że przygotowano tam dla zgromadzonych zapasy wody mineralnej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wstrząsające opisy. Ukraina pogrążona w chaosie

Mieszkańcy Ukrainy publikują również inne relacje. Na Twitterze pojawiło się wiele krótkich, aczkolwiek wstrząsających opisów, dotyczących sytuacji w schronach na terenie całego kraju. Wynika z nich, że te wypełniły się po brzegi, niezależnie od lokalizacji. Dziennikarz "The Guardian" Luke Harding napisał, że w jego piwnicy ukrywają się rodziny z przerażonymi dziećmi.

Nasza piwnica w Kijowie zapełnia się teraz rodzinami z małymi dziećmi. Dzieciaki trzymają kolorowanki. Wstrząsające - napisał na Twitterze Luke Harding.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić