aktualizacja 

Ukraińcy pokazali nagranie. 21-latek niedawno przyjechał na wojnę

Do sieci trafiło poruszające nagranie wideo z frontu wojennego. Jeden z ukraińskich żołnierzy nagrał swoją rozmowę z jeńcem wojennym. Z pewnością widok rannego 21-latka nie zachęci Rosjan do ogłoszonej niedawno mobilizacji.

Ukraińcy pokazali nagranie. 21-latek niedawno przyjechał na wojnę
Ukraińcy pokazali nagranie z 21-letnim jeńcem (PAP, Twitter)

Już w pierwszych dniach wojny w Ukrainie w mediach pojawiały się zdjęcia pokazujące zdezorientowane siły Władimira Putina. Mówiło się wówczas, że wielu młodych mężczyzn było przekonanych, że pojechali na ćwiczenia.

Nie brakuje opinii ekspertów mówiących, że wielu Rosjan trafia na front nieprzygotowanych. Często słyszy się również, że niedoświadczeni wojskowi są jeszcze bardzo młodzi. W wielu przypadkach wiek w połączeniu z brakiem umiejętności skutkuje ich śmiercią, poważnym zranieniem, a w najlepszym przypadku - wzięciem do niewoli. Wideo, które właśnie obiegło media społecznościowe zdaje się to potwierdzać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraiński żołnierz zamieścił wideo, które przedstawia rosyjskiego żołnierza. 21-letni wojskowy, o imieniu Grigorij leżał ranny w polu. Rosjanin został wzięty do niewoli. Z rozmowy wynikało, że wcześniej służył w rosyjskich Wojskach Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego. Następnie po krótkim szkoleniu został czołgistą, którego wysłano na Ukrainę. Po zaledwie dwóch tygodniach walk młody żołnierz został ranny i trafił do niewoli. Jedno jest pewne - i tak może mówić o sporym szczęściu.

Podobne obrazki z frontu mogą w przyszłości pojawiać się coraz częściej. Ogłoszona niedawno przez Władimira Putina mobilizacja wojskowa w Rosji sprawiła, że na front po krótkim przeszkoleniu wysłanych zostanie wielu niedoświadczonych mężczyzn. Zapewne większość z nich nie będzie miała szans w walkach z ukraińską armią. Przypomnijmy, że decyzja prezydenta Federacji Rosyjskiej sprawiła, że wiele osób podjęło decyzję o ucieczce z kraju. Rosją targają również społeczne bunty.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić