aktualizacja 

Ukraińcy pokazali szczątki drona. Rosjanie zostawili ciekawy napis

Stanowcze zaprzeczenia Ukrainy nie wpłynęły na opinię Kremla ws. zamachu terrorystycznego. Rosjanie nadal uważają, że za zamachem w Crocus City Hall pod Moskwą stoi Kijów. Dowodem na to są szczątki rosyjskiego drona znalezionego w Charkowie. Umieszczony na nim napis jest wymowny, oznacza zemstę za akt terroru, którego Ukraina się nie dopuściła.

Ukraińcy pokazali szczątki drona. Rosjanie zostawili ciekawy napis
Wymowne działanie Rosji. "Za Crocus City Hall" (Ukraińska Prokuratura Wojskowa)

Kremlowscy urzędnicy nadal wykorzystują zamach w Moskwie do swoich celów. Propaganda pracuje na wysokich obrotach, więc Rosjanie przekonani są, że to Ukraina stoi za zamachem w sali koncertowej Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą, w którym zginęło 145 osób, a ponad 550 zostało rannych.

Ukraińska prokuratura pokazała zdjęcia pozostałości jednego z Shahedów, którymi Rosjanie zaatakowali Charków. Na szczątkach drona widnieje napis "za Crocus City Hall" - poinformował Biełsat za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do wpisu dołączone zostało zdjęcie ilustrujące pozostałości rosyjskiego drona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 04.04

Dron to jedna z dziesiątek maszyn, którymi okupanci zaatakowali Charków. To miasto stało się w ostatnich tygodniach głównym celem rosyjskich ataków. Kolejne drony spadły na miasto w ciągu ostatnich 48 godzin.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zatrzymano kolejne trzy osoby w związku z atakiem na Crocus City Hall

Biełsat, powołując się na Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB), poinformował również o aresztowaniu trzech osób: w Moskwie, Jekaterynburgu i Omsku. Według RIA Nowosti zatrzymani są zamieszani w atak terrorystyczny w Crocus City Hall.

Z dostępnych informacji wynika, że dwóch zatrzymanych przekazywało pieniądze na "zakup broni i pojazdów" używanych przez uczestników ataku terrorystycznego w Crocis City Hall. Z kolei trzeci był zaangażowany w "rekrutację wspólników i finansowanie sprawców ataku terrorystycznego".

Zatrzymani pochodzą z Azji Środkowej. Nie podano jednak nazw tych krajów. Wcześniej w sprawie ataku terrorystycznego aresztowano 11 osób, w tym czterech domniemanych sprawców ataku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić