Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Ukraińcy rozwiesili plakaty z jego twarzą. "Idziemy po ciebie!"

Podziel się:

Wiceprzewodniczącym wojskowo-cywilnej administracji Chersonia został kolaborujący z Rosją Kirył Stremousow. Ukraińcy, którzy uznali go za zdrajcę, próbują teraz znaleźć polityka, by wymierzyć mu karę. Na ulicach wywieszono stosowne plakaty.

Ukraińcy rozwiesili plakaty z jego twarzą. "Idziemy po ciebie!"
Stremousow jest poszukiwany (Twitter)

Kirył Stremousow to Ukrainiec, któremu od dawna blisko jest do Rosji. Został przez siły okupacyjne mianowany "wiceprzewodniczącym wojskowo-cywilnej administracji" Chersonia. Wielokrotnie wypowiadał się w kwestiach wojny zgodnie z linią kremlowskiej propagandy. Popierał przyłączenie regionu do Federacji Rosyjskiej.

Zdrajca poszukiwany przez ruch oporu

Stremousow został uznany za zdrajcę, a władze Ukrainy potępiły jego działania. Na Twitterze pojawiły się posty, mówiące o tym, że jest poszukiwany przez ruch oporu.

Wiadomości z ruchu oporu. Zdrajca Stremousow staje się bardzo popularną postacią w Chersoniu. Na plakacie napisano "Chersoń to Ukraina! Idziemy po Ciebie!" - czytamy w poście.

Będący u władzy Ukrainiec wielokrotnie powtarzał, że Chersoń powinien dołączyć do Rosji. Podkreślał, że wszystkie formalności powinny zostać zakończone do końca roku. Jeszcze w maju ma tu zacząć działać bank rublowy, który planowo zostanie zintegrowany z bankiem centralnym Rosji.

Kwestia powrotu obwodu chersońskiego do nazistowskiej Ukrainy jest wykluczona. To niemożliwe. Region będzie się rozwijał gospodarczo. Kijów nie będzie już mógł narzucać naszej ziemi swojej ohydnej, nazistowskiej polityki, mającej na celu zniszczenie ludzi i ich tożsamości - stwierdził Kirył Stremousow w rozmowie z rosyjską agencją RIA Nowosti.

Jego słowa wpisują się oczywiście w prokremlowską propagandę, której kłamstwa każdego dnia starają się odpierać państwa Zachodu.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić