Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Ukraińcy zastali taki widok. "Płakali ze śmiechu"

Podziel się:

Po wyzwoleniu Lubimówki w obwodzie chersońskim oczom ukraińskich żołnierzy ukazał się wstrząsający widok. Okazało się, że najeźdźcy nie tylko siali terror, lecz także - lekko mówiąc - żyli w nieporządku. W miejscach, gdzie stacjonowali, zastano skrajny bałagan.

Ukraińcy zastali taki widok. "Płakali ze śmiechu"
Taki widok pozostawili po sobie żołnierze Federacji Rosyjskiej, którzy opuszczali wyzwalane terytorium (Twitter, @ServiceSsu)

Materiał nagrany w miejscu pobytu rosyjskich żołnierzy pokazały Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Na ich oficjalnych profilach w serwisach społecznościowych Twitter i Telegram pojawił się nie tylko filmik, lecz także komentarz, w którym "psy Putina" — jak określał najeźdźców rzecznik SBU — zostały porównane do "świń".

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy otrzymały niezaprzeczalne dowody na to, że psy Putina w codziennym życiu są prawdziwymi świniami — czytamy na profilu Służb Bezpieczeństwa Ukrainy w serwisie Telegram.

Wojna w Ukrainie. W takich warunkach mieszkały "psy Putina"

Jak wynikało z materiału, porównanie akurat do "świń" nie było wynikiem przypadku. Okazało się, że właśnie z tymi zwierzętami nie tylko pomieszkiwali w czasie wolnym od służby, lecz spali rosyjscy żołnierze. Brud nie zniechęcał najeźdźców nawet do spożywania posiłków.

Po wyzwoleniu Lubimówki w obwodzie chersońskim pracownicy SBU zaczęli sprawdzać opuszczone pozycje tak zwanej "drugiej armii świata". Widok, jaki zastali, sprawił, że nie potrafili powstrzymać łez ze śmiechu... Okupanci dzielili stół i spali ze świniami — wylicza rzecznik SBU w serwisie Telegram.

To nie był koniec zaskoczeń dla mieszkańców wyzwolonej miejscowości i ich wybawicieli. Przeszukując miejsce stacjonowania wroga, znaleziono również znaczną liczbę pralek, które "psy Putina" przywłaszczyły sobie w charakterze łupów wojennych. W związku ze znaleziskiem SBU wystosowało nietypowy apel do rosyjskich żołnierzy.

Apelujemy do tych, którzy przybyli na nasze ziemie, niosąc wojnę: póki jeszcze żyjecie, poddajcie się! Otrzymacie od nas lepsze traktowanie niż od swoich dowódców — apeluje SBU za pośrednictwem serwisu Telegram.
Zobacz także: Zobacz też: Putin wprost o broni jądrowej. "Ten atak spotka się z odwetem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić