aktualizacja 

Ukraińcy zauważyli na drodze rannych Rosjan. "Poddają się"

Trwa trzeci dzień zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. Media społecznościowe obiegło nagranie przedstawiające rosyjskiego żołnierza, który na środku drogi próbuje udzielić pomocy rannemu koledze. Nieoczekiwanie w akcję włączają się obywatele Ukrainy. – Oni już się poddają – zwraca uwagę na zachowanie rosyjskich żołnierzy autor filmu.

Ukraińcy zauważyli na drodze rannych Rosjan. "Poddają się"
Do rannych rosyjskich żołnierzy podeszli okoliczni mieszkańcy (Twitter)

Nieprawdopodobne sceny rozgrały się w mieście Sumy na północnym wschodzie Ukrainy. Rosyjski pojazd wojskowy został tam ostrzelany przez cywilów. Ciężko ranny został jeden z wojskowych Federacji Rosyjskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niecodzienne nagranie z Ukrainy. Cywile podeszli do rannych rosyjskich żołnierzy

Najbardziej zdumiewający może być jednak dalszy rozwój sytuacji. Popularnością w sieci cieszy się film nagrany przez pasażera samochodu osobowego. Mężczyzna wraz z towarzyszami zastanawia się, do czyich wojsk należy ostrzelany pojazd. Szybko dochodzi do wniosku, że to sprzęt rosyjski.

Koło pojazdu widać rosyjskiego żołnierza, próbującego pomóc rannemu koledze. Wojskowy stara się przenieść towarzysza na pobocze. Nieoczekiwanie z samochodu osobowego przejeżdżającego obok wysiada kierowca. Po chwili dołączają do niego inni ludzie, najprawdopodobniej obywatele Ukrainy. – Weźcie ich do niewoli – wykrzykuje kolega autora nagrania.

Oni są ranni, już się poddają – zauważa filmujący.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraińcy pojmali rosyjskich żołnierzy. Kolejne nagranie

Ukraińcy istotnie biorą do niewoli rosyjskich wojskowych. W sieci pojawił się także film, gdzie ludność cywilna próbuje "rozmawiać" z jednym z pojmanych. Rosyjski żołnierz nic jednak nie odpowiada, a jedynie łapie się za głowę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Co zrobić, aby powstrzymać Putina? Były szef MSZ wzywa do działania

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić