aktualizacja 

Rosjanie zaczęli strzelać w ich auto. "To powinien zobaczyć cały świat"

Media społecznościowe obiegło dramatyczne nagranie z okolic Chersonia, na południu Ukrainy. Samochód osobowy usiłował ominąć ciężarówkę stojącą w poprzek drogi. W pewnym momencie do auta zaczęli strzelać rosyjscy żołnierze.

Rosjanie zaczęli strzelać w ich auto. "To powinien zobaczyć cały świat"
Media obiegło wstrząsające nagranie z okolic Chersonia (Facebook)

Nagranie zostało wykonane w piątek 25 lutego. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn i kobieta. Na klipie widać, jak usiłują przedostać się przez zablokowaną drogę.

Ten film, nakręcony przez odważnego Ukraińca, powinna obejrzeć cała Rosja i cały świat! – ocenił na Facebooku doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko, który opublikował nagranie.

Rosyjska agresja na Ukrainie. Ostrzelano auto z cywilami

Na filmie pasażer wskazuje kierowcy, że powinien ominąć stojące ciężarówki poboczem. Kiedy prowadzący auto przyspiesza, nagle rozlegają się strzały. Okazuje się, że odpowiadają za nie rosyjscy żołnierze.

Rosyjskie siły okupacyjne próbują zatrzymać samochód. Siedząca w aucie kobieta zaczyna krzyczeć z przerażenia. W końcu pasażerom udaje się wyjechać na prostą drogę i uciec przed żołnierzami.

Cudem przeżyli. Po prostu mieli szczęście – podkreśla Hereszczenko.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Znaleźli się pod ostrzałem rosyjskich żołnierzy. "Horror"

Doradca ukraińskiego MSW zaznaczył, że tak wygląda rzeczywistość wielu obywateli Ukrainy, odkąd Władimir Putin zdecydował się na inwazję. Hereszczenko zauważył, że nagranie powinni zobaczyć także Rosjanie.

Wyobraźcie sobie horror, jakim jest znalezienie się pod ostrzałem rosyjskich okupantów. Kontynuujcie proszę wysyłanie apeli do Rosjan z hasłem "stop wojnie" – zwrócił się na koniec doradca MSW do swoich obserwujących w mediach społecznościowych.

Obejrzyj także: Co zrobić, aby powstrzymać Putina? Były szef MSZ wzywa do działania

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić