Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Ukrainiec rozmawiał z Rosjanką. Aż zakryła twarz

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wiele osób zastanawia się, jak Rosjanie mogą nie dostrzegać okropności trwającej wojny i nie sprzeciwiać się jej. Nagranie zamieszczone na portalu X wymownie świadczy o tym, że Rosjanie widzą to wszystko, choć patrzą na to zupełnie inaczej niż my.

Ukrainiec rozmawiał z Rosjanką. Aż zakryła twarz
Ukrainiec rozmawiał z Rosjanką. Tak wyjaśnił jej sytuację. (X)

Na profilu Technicznybdg na portalu X zamieszczono fragment rozmowy Ukraińca z Rosjanką, która pokazuje, jak odmienny jest sposób postrzegania toczącej się wojny. Nagranie zaczyna się od słów kobiety, że najprawdopodobniej bliski jej mężczyzna widoczny na filmie "bronił się" zabijając Ukraińców. "Przed czym się bronił?" - pyta wyraźnie zaskoczony Ukrainiec. Wtedy Rosjanka stwierdza, że Ukraińcy "też zabijają Rosjan", co od razu spotyka się z jasnym stwierdzeniem: "bo przyszliście do naszego domu".

W pewnym momencie Ukrainiec pyta swojej rozmówczyni, czy gdyby do jej domu włamał się zabójca, zdecydowałaby się go zabić. Przypomniał, że Ukraińcy zabijają rosyjskich żołnierzy, bo ci weszli do ich domu, do ich kraju. Zapytał, czy Ukraińcy mają w takiej sytuacji do tego prawo? Na jego pytanie twierdząco odpowiedział żołnierz, siedzący obok.

"Nie mogę teraz myśleć" - powiedziała kobieta, która z każdym kolejnym słowem wydaje się coraz bardziej zagubiona i przerażona. Szczególnie silne emocje te widoczne są na jej twarzy, kiedy słyszy, że zatrzymanemu rosyjskiemu żołnierzowi grozi kara 14 lat więzienia w związku z co najmniej 4 zarzutami. "Mogę nic nie mówić?" - pyta zrezygnowana, zakrywając twarz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kule ognia i kłęby czarnego dymu. HIMARS-y wróciły na front

Pod postem lawina komentarzy

Pod nagraniem pojawiło się sporo komentarzy, w których internauci nie kryją złości i oburzenia. Wielu z nich z niedowierzaniem patrzy na sposób myślenia Rosjan. "Widać, że nawet do nich powoli, ale to bardzo powoli dociera, w jaki syf się wpakowali" - stwierdził jeden z internautów.

Nie wszyscy dowierzają, że Rosjanka widoczna na nagraniu faktycznie zrozumiała argumentację rozmówcy. Ich zdaniem jej emocje związane były z tym, że jej partnerowi grozi wiele lat więzienia. "U nich jest narracja, że oni 'wyzwalają swoje ziemie', a nie napadają. Wątpię, że zrozumiała, raczej w szoku jest, że on będzie 14 lat siedział" - wskazuje kolejny z komentujących.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić