Urzędnicy skazani. Straszna śmierć Ukraińca na lotnisku w Lizbonie

128

Trzej urzędnicy portugalskiego Urzędu ds. Cudzoziemców i Granic usłyszeli wyrok za zamordowanie Ukraińca. Ihor Homeniuk został zabity na lotnisku w Lizbonie w marcu 2020 roku.

Urzędnicy skazani. Straszna śmierć Ukraińca na lotnisku w Lizbonie
Stopklatka z nagrania kamery na lotnisku (YouTube)

Do zamordowania Ukraińca doszło 12 marca 2020 roku. Ihor Homeniuk po wylądowaniu na lotnisku w Lizbonie został poddany brutalnemu przesłuchaniu i torturom, przez które zmarł. Jego owinięte taśmami ciało zostało odnalezione następnego dnia na terenie portu lotniczego. Po zdarzeniu do dymisji podała się szefowa portugalskiego Urzędu ds. Cudzoziemców i Granic oraz jej zastępca.

W sprawie zatrzymano podejrzanych. Trzej urzędnicy portugalskiego Urzędu ds. Cudzoziemców i Granic stanęli przed sądem. Za zamordowanie Ihora Homeniuka usłyszeli wyroki od 7 do 9 lat pozbawienia wolności. Komentujący orzeczenie instancji uważają, że wyroki dla morderców są zdecydowanie zbyt łagodne. Ich argumentem był fakt, że zbrodnia została popełniona z premedytacją.

Ihor Homeniuk przybył do Portugalii w celach zarobkowych. Urzędnicy bezpodstawnie zatrzymali go przy wyjściu z lotniska. Przesłuchiwanemu uniemożliwiono nawet nawiązanie kontaktu z ukraińskim konsulem. Władze podały ukraińskiej ambasadzie w Lizbonie fałszywy powód jego zgonu. Według nich mężczyzna miał umrzeć z przyczyn naturalnych.

Zobacz także: Nieprzychylny sondaż dla Zbigniewa Ziobry. Sebastian Kaleta komentuje
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić