aktualizacja 

Ukraińska piosenkarka usunięta z Alei Sław. "Wysłana na rosyjski statek"

Nazwisko Ani Lorak zostało oficjalnie usunięte z Alei Gwiazd w Czerniowcach. Piosenkarka wciąż nie zabrała głosu ws. wojny w Ukrainie.

Ukraińska piosenkarka usunięta z Alei Sław. "Wysłana na rosyjski statek"
Piosenkarka Ani Lorak nie odcięła się od wojny. "Wysłana na rosyjski statek" (Instagram)

Ani Lorak to znana w Ukrainie piosenkarka, autorka tekstów a poza tym sprawny przedsiębiorca. W wieku 19 lat otrzymała tytuł Zasłużonej Artystki Ukrainy, stając się jednocześnie najmłodszą artystką, która otrzymała ten tytuł. Teraz Ukraińcy są wściekli na nią, że oficjalnie nie zabrała głosu ws. ataku wojsk Władimira Putina.

Niektórzy posądzają ją, że celowo nie zabrała głosu, aby nie narazić się Rosjanom, wśród których także jest bardzo popularna. Od kilku lat mieszka nawet w tym kraju.

Jak poinformował sekretarz komitetu wykonawczego Serhij Dobrzhansky, mieszkańcy zadziałali bardzo szybko i jej nazwisko zostało oficjalnie usunięte z Alei Gwiazd w Czerniowcach. To znane miasto w południowo-zachodniej części Ukrainy. Do dziś często nazywana jest "małym Wiedniem Wschodu".

Lorak nie jest jedyna

To nie wszystko. Z Alei Gwiazd usunięto także nazwisko śpiewaka operowego Wasyla Gerella. Urodzony w Czerniowie artysta wspiera reżim Władimira Putina. Wystąpił między innymi 18 marca na "wakacyjnym" koncercie poświęconym rocznicy nielegalnej okupacji Krymu.

Komitet wykonawczy oficjalnie wysłał gwiazdy Ani Lorak i Gorella na rosyjski statek napisał w swoim oświadczeniu Dobrzhansky.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że lista gwiazd, polityków i blogerów, którzy poparli rosyjski atak na Ukrainę lub postanowili o nim milczeć, była już wcześniej publikowana w Internecie. Jednym z nich był Anatolij Tymoszczuk, czyli jeden z najwybitniejszych sportowców w Ukrainie.

Zobacz także: Istotna zapowiedź Zełenskiego. Ekspert wyjaśnia
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić