Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Ukraiński Bradley w ogniu. Nie tego spodziewali się Rosjanie

Amerykańska broń to kluczowy element wojny, dający przewagę ukraińskim żołnierzom. Potwierdza to nagranie z rosyjskiego drona opublikowane w sieci. Bojowy wóz piechoty M2 Bradley stanął w ogniu po intensywnym ostrzale, ale ostateczny efekt akcji musiał zaskoczyć żołnierzy z Rosji. Ukraińcy wyszli z całej sytuacji bez szwanku.

Ukraiński Bradley w ogniu. Nie tego spodziewali się Rosjanie
Wóz opancerzony M2 Bradley pokazał swoją moc na froncie (X, X)

Ukraińskie wojsko i amerykański sprzęt to połączenie idealne. Wielokrotnie potwierdzały to zdarzenia na froncie. Broń z USA pozwala na zwiększenie siły rażenia armii Ukrainy, a także obronę żołnierzy przed działaniem rosyjskiego najeźdźcy.

Potwierdzeniem tego jest nagranie z rosyjskiego drona, opublikowane w serwisie X (dawniej Twitter). Widać na nim, jak Rosjanie bombardują amerykański bojowy wóz piechoty M2 Bradley, należący do ukraińskiej armii. Ten dzielnie się broni, choć zaczyna płonąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 18.04

Mimo ogromnej siły ataku, załodze pojazdu nic się nie stało. Ukraińscy żołnierze nie zostali nawet ranni. Zdarzenie pokazuje, że M2 Bradley to naprawdę mocny pojazd wojskowy. Dużo lepszy od tych, których używają choćby najeźdźcy na linii frontu.

Film z rosyjskiego drona. Tyle razy został trafiony, a załoga przeżyła (nawet nie zostali ranni). Teraz wyobraźcie sobie na jego miejscu BMP-2 lub BMP-3 (nawet z daszkami) - skomentował nagranie autor profilu "technicznybdg", który opublikował nagranie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

BMP-2 i BMP-3 to rosyjskie odpowiedniki M2 Bradley. Obydwa wozy bojowe produkowane były jeszcze w czasach radzieckich. Do dziś stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia armii rosyjskiej - również na froncie walk z Ukrainą.

Dodajmy, że pokazane nagranie nie jest pierwszym dowodem na trwałość pojazdu M2 Bradley. Wcześniej w sieci opublikowano wideo z akcji ratowniczej w okolicach Awdijiwki. Dzięki wytrzymałości amerykańskiego wozu, udało się uratować ukraińską załogę, która była pod intensywnym, rosyjskim ostrzałem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić