Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Odkrycie w Kazimierzu Dolnym mrozi krew. Odsłoniła je silna ulewa

69
Podziel się:

Na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym (woj. lubelskie) dokonano mrożącego krew w żyłach odkrycia. Ulewy, które w ostatnich dniach nawiedziły okolicę, odsłoniły szczątki dziecka.

Odkrycie w Kazimierzu Dolnym mrozi krew. Odsłoniła je silna ulewa
Na Górze Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym (woj. lubelskie) dokonano mrożącego krew w żyłach odkrycia (Lubelski Konserwator Zabytków)

Wzgórze Trzech Krzyży to najpopularniejszy punkt widokowy w Kazimierzu Dolnym. W ubiegły piątek po przejściu ulewnych deszczy, doszło do wypłukania i odsłonięcia fragmentów czaszki ludzkiej na Górze Trzech Krzyży. O makabrycznych odkryciu powiadomiono Urząd Miasta, policję i Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie.

Naukowcy przeprowadzili oględziny miejsca w celu określenia charakteru odkrycia. W wyniku prac odsłonięto szkielet dziecka.

Przeprowadzono w związku z tym eksplorację miejsca w celu określenia charakteru odkrycia, tj. czy jest to cały szkielet, czy jest to grób i czy w pobliżu widoczne są kolejne tego typu obiekty oraz określenia w miarę możliwości jego chronologii. W wyniku tych działań odsłonięty został niewielki szkielet dziecka - informuje Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Szkielet dziecka znajdował się bezpośrednio pod wierzchnią warstwą gruntu (czaszka była już częściowo odsłonięta). Brak było widocznego wkopu grobowego. "Niewielka głębokość, na jakiej znajdował się szkielet wskazywała, że wkop grobowy został w wyniku działania wód opadowych spłukany w niższe partie góry. W bezpośrednim otoczeniu grobu nie stwierdzono obecności kolejnych tego typu obiektów" - informuje LWKZ.

Specjaliści nie ustalili jeszcze, z jakiego okresu pochodzą znalezione szczątki. Jak podaje Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków, źródła historyczne wskazują, że już w 1852 r., kiedy ustawiano znajdujące się tam krzyże, znaleziono tam wówczas ludzkie szczątki.

Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że w księgach miejskich już w 1577 r. pojawia się nazwa Góra Krzyżowa. Może to sugerować, że wykorzystywanie tego obszaru jako miejsca grzebalnego ma wielowiekową tradycję. Nie można zatem wykluczyć, że tego typu zdarzenia - wypłukiwanie kości, będą miały miejsce również w przyszłości.

Zobacz także: Wypadek śmigłowca na Mazurach. Zdjęcia z miejsca oraz relacja ratownika wodnego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Leśny skrzat
rok temu
Najbardziej lubię komentarze poglądy i pomysły jak zdarzenie wytłumaczyć są bezcenne piszcie a ja się pośmieje
Kobuz
rok temu
Takie ulewy przydały by się w Jedwabnym jakąś zaraza nie PO zwala odsłonić trzeba czekać na wyższe siły.
Grabarz
rok temu
Nie wiem jak bedą wyglądać po przeczytaniu moje noce tak mnie przestraszyli ze szok. Gdzie tak mozna o takich rzeczach pisac. 😂😂😂😂😂
Ola
rok temu
Obstawiam, że tam był kiedyś cmentarz ofiar zarazy. U nas na cmentarzu też swego czasu chowali w wyznaczonym miejscu dzieci, które zmarły na tyfus.
Ale zimno
rok temu
No przeczytałem ten artykół i tak mnie zmroziło że idę się w kożuch przyodziac
Jafo
rok temu
makabryczne odkrycie... znaleziono stary cmentarz. "nie ma tematu to go zrobię z informacji prasowej" - tak wygląda "dziennikarstwo" portalowe, to jest smutne i żenujące, a autor tego "artykułu"? masz kolego/koleżanki lustro? popatrz czasem i zadaj sobie pytanie czy odbicie cię zadowala. Rozumu życzę.
jack
rok temu
jeszcze pare takich ulew jakas powodz i wyjda na jaw i do wierzchu wszystkie przekrety pedofilskie oraz orgiastyczne robione przez ksiezy i zakonnice w tamtych okolicach ...
abc
rok temu
Faktycznie mrożące krew w żyłach odkrycie! Zrozpaczeni ludzie skaczą z okien :) jutro rząd poda się do dymisji! To jest naprawdę gruba sprawa.
Belfer
rok temu
A wszystko zawiera się w definicji "Mądrości Wyżyny Lubelskiej"
sensacja
rok temu
odkryli mistrza lubelszczyzny w chowanego
wednesday
rok temu
Teraz trzeba wykombinować jak w to wrobić księży.
pzt
rok temu
oby nie jak w Kanadzie
ała
rok temu
W tradycji mieszkańców Kazimierza są owe krzyże morowe (Trzy Krzyże - na upamiętnienie przeżycia epidemii cholery z 1708). Ale pamięć o cmentarzu zatarła się zupełnie. Możliwy cmentarz epizodyczny, morowy. Albo jeszcze starszy Pamięć o cmentarzu już nie istniała w XIX wieku, było tam pastwisko dla kóz, a cmentarze: koło klasztoru (Cmentarna) i między Farą za Zamkiem
Kanadyjczyk
rok temu
Góra trzech krzyży, szkielet dziecka, płytki grób, a w poblizu nie było przypadkiem jakieś szkoły prowadzonej przez księży?! A przecież siostry Betanki tam sobie kiedyś pomieszkiwały a potem kuria je wyrzuciła, ciekawe czy wiedzieli tylko siedzieli cicho? ja myślę że warto by dokładnie przeszukać okolicę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić