Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

To dziecko już nie oddychało. Poruszające zdjęcie spod Szczecina

71
Podziel się

W jednym z domów we wsi Siwkowice w woj. zachodniopomorskim wybuchł pożar. W środku domu znajdowało się m.in. dwumiesięczne dziecko. Po uratowaniu go okazało się, że nie oddycha.

To dziecko już nie oddychało. Poruszające zdjęcie spod Szczecina
Policjant ratujący dziecko (Policja)

Dramat w Siwkowicach w woj. zachodniopomorskim. W poniedziałek, 5 lipca w jednym z domów wybuchł pożar. Niestety, w środku znajdowało się dwumiesięczne niemowlę.

Gdy udało się je wydostać z objętego pożarem domu, dziecko miało problemy z oddychaniem. Jego życie było zagrożone. Na szczęście pomocy udzielał mu policjant, który jest również ratownikiem medycznym.

St. sierż. Przemyslaw Bujny wziął na ręce chłopca, udrożnił drogi oddechowe poprzez usunięcie z ust nadmiaru śliny oraz odchylenie głowy do tyłu. W wyniku podjętych przez policjanta czynności niemowlę zaczerpnęło powietrza i zaczęło płakać - powiedziała "Faktowi" kom. Magdalena Rymszewicz z zachodniopomorskiej policji.

Następnie maluch został oddany w ręce ratowników medycznych, którzy przybyli na miejsce. Przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
To sztuka
6 miesięcy temu
Jak główkę odchylisz do tyłu , nieprzytomnemu dziecku zwiotczały język zatyka drogi oddechowe . Żeby udrożnić trzeba buzię obrócić na bok i język wyciągnąć z buzi by nie zatykał gardła Ciekawe jakbrstownikowi udało się przy odchylonej do tyłu główce przywrócić oddech ?
domizar
6 miesięcy temu
Jeżdżąc komunikacją miejską wiele razy widziałam wyświetlany filmik jak ratować nieprzytomnego człowieka a czasie panującej grypy vuhan. Jeden z punktów to - nie udrażniaj dróg oddechowych, usta potrzebującego pomocy zasłoń, chusteczką, najlepiej maseczką! Co za paranoja! Jak by to się miało w przypadku tego nieprzytomnego dziecka!?!?!
Jjj
6 miesięcy temu
Czy oprócz dziecka nikogo nie było w tym domu?
matka
6 miesięcy temu
jestem zawsze bardzo wzruszona , gdy czytam o dzieciach ratowanych przez policjantów ! nie mam słów podziękowania dla nich , bo w razie nieszczęścia , umieją i ratują ludzkie życie , zanim dojedzie pogotowie
Marek B. ze S...
6 miesięcy temu
Górą policjant. Ma doświadczenie .Wielkie ukłony. Niech inni ludzie biorą przykład z tego funkcjonariusza .
Janusz2021
6 miesięcy temu
I takim ludziom daje się medale a nie pisiewiczom...
Mihalina
7 miesięcy temu
Pięknie,że dzieciątko żyje. Dziennikarzu nie od razu tytuł przeczy Temuco piszesz .Dziecko NIE oddychało,czy miało problemy?Niespójne to dziennikarze nie.
tolo
7 miesięcy temu
Najważniejsze że na miejscu był policjant.
Aisza
7 miesięcy temu
To w końcu przeżyło czy nie? Wg mnie z tekstu wynika, że tak
Kaśka
7 miesięcy temu
Niemowle to nie człowiek ...."nikt nie ucierpiał"
Eee
7 miesięcy temu
W domu było dziecko a gdzie matka była
Ant
7 miesięcy temu
Po przeczytaniu tego newsa aż sie usmiechnołem że finał okazał jest szczęśliwy.
Aga
7 miesięcy temu
"Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał." Ucierpiało to właśnie niemowlę - przestało oddychać, zostało zabrane śmigłowcem do szpitala. Nikt nie zginął to nie to samo co nie ucierpiał.
mmmm
7 miesięcy temu
dlaczego ludzie są tak bardzo złośliwi i wieszają psy na dziennikarzu, po prostu źle napisał, ludzie więcej spokoju
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić