aktualizacja 

Umówił się z dzieckiem. 60-latek podejrzany o pedofilię

72

"Strażnicy Dziecięcych Marzeń" przekazali w ręce poznańskich policjantów 60-latka, który umówił się na spotkanie z 13-latką. Cała akcja transmitowana była w internecie.

Umówił się z dzieckiem. 60-latek podejrzany o pedofilię
60-latek podejrzany o pedofilię. Został przekazany policji. Zdjęcie ilustracje (Facebook)

"Strażnicy Dziecięcych Marzeń" to organizacja zajmująca się zwalczaniem pedofilii. Działają głównie w sieci, gdzie na najmłodszych użytkowników, korzystających z komunikatorów bez nadzoru rodziców, czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Grupa wszystkie koszty pokrywa z własnej kieszeni.

W trwającym tygodniu "Strażnicy Dziecięcych Marzeń" mogą zapisać na swoje konto kolejny sukces. Mężczyźni zatrzymali 60-letniego Henryka, który przyjechał na spotkanie... z 13-letnią dziewczynką, z którą pisał w mediach społecznościowych.

Cała akcja transmitowana była w internecie. Szybko okazało się, że złapany człowiek przesiedział już rok w więzieniu za pisanie z małoletnią. Co ciekawe, zatrzymany sam ma dzieci, jednak po poprzednim wyroku decyzją sądu zostały mu odebrane prawa do nich.

Faktycznie, w okolicach dworca Dębina zatrzymany został 60-letni mężczyzna. Są z nim prowadzone czynności - powiedziała portalowi epoznan.pl Marta Mróz z poznańskiej policji.

Co grozi 60-latkowi podejrzanemu o pedofilię?

Na miejsce wezwano policjantów. Zatrzymanemu może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Na jego niekorzyść działa także fakt, że mężczyzna był już karany.

Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić