Upiorny Wielki Piątek na cmentarzu. Zdjęcia z Wielkopolski

202

W Wielki Piątek na cmentarzu w Kobylej Górze w województwie wielkopolskim doszło do pożaru, w wyniku którego zniszczony został grób. Nikt nie ucierpiał, ale straty wynoszą tysiąc złotych.

Upiorny Wielki Piątek na cmentarzu. Zdjęcia z Wielkopolski
Ogień zniszczył grób na cmentarzu w Kobylej Górze (Facebook, Kobyla Góra Movie)

Do pożaru doszło w piątek wieczorem. Około 21:00 strażacy otrzymali zawiadomienie o tym, że na cmentarzu pali się śmietnik. Po przybyciu na cmentarz wykryto, że płonie jeden z grobów.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd gaśniczy na źródło ognia i szybko ugasili pożar. Po dokładnym przelaniu paleniska akcja została zakończona – wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, cytowany przez portal wlkp24.info.

Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia. Płomienie zajęły wieńce i uszkodziły krzyż tylko na jednym grobie. Żadne inne pomniki i groby nie zostały zniszczone. Nikt nie ucierpiał.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na miejscu szybko pojawiła też policja oraz zarządca cmentarza. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się wieńców od jednego ze zniczy. Być może został postawiony zbyt blisko kwiatów. Straty oszacowano na około 1 tys. zł.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić