Kobieta rodziła podczas ewakuacji. Niezwykłe nagranie z samolotu

8

Afganka urodziła dziecko na pokładzie jednego z ostatnich samolotów ewakuacyjnych. Dziewczynka przyszła na świat dzięki pomocy pracowników tureckich linii lotniczych. Cała rodzina jest już bezpieczna w Birmingham.

Kobieta rodziła podczas ewakuacji. Niezwykłe nagranie z samolotu
Dziewczynka przyszła na świat w samolocie ewakuacyjnym. (Reuters, Twitter.com)

26-letnia Soman Noori była na pokładzie samolotu lecącego do Birmingham. Towarzyszył jej mąż Taj Moh Hammat i dwóch synów. Cała rodzina uciekała z zajętego przez talibów Afganistanu.

Afganka zaczęła rodzić w samolocie

W trakcie podróży, kiedy samolot był na wysokości 9 tys. metrów nad ziemią, kobieta poczuła, że zaczyna rodzic. Na pokładzie nie było lekarza, dlatego w porodzie musiał asystować personel Turkish Airlines.

Turkish Airlines poinformowały później w oświadczeniu, że zarówno matka, jak i dziecko są zdrowe. Mała dziewczynka otrzymała imię Havva, czyli po polsku Ewa. Samolot ze względu bezpieczeństwa wylądował w Kuwejcie, ale szybko wznowił podróż i kilka godzin później dotarł do Birmingham.

Para należała do grupy ostatnich Afgańczyków, których udało się ewakuować przed wyznaczonym przez talibów terminem. Ambasador Wielkiej Brytanii w Afganistanie sir Laurie Bristow powiedział, że nadszedł "czas, aby zamknąć ten etap" działań ewakuacyjnych. Zapewnił jednak, że osoby pozostałe w Kabulu nie zostały zapomniane i kraje europejskie będą wciąż starały się zabrać je z pogrążonego w chaosie kraju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sytuacja w Kabulu. Były oficer wywiadu: jest pewien "deal"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić