Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Urzędy skarbowe otwarte, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Są nowe wytyczne

3
Podziel się:

Urzędy skarbowe będą otwarte przez dwa dni w tygodniu. Sprawdź, co będzie można załatwić osobiście w skarbówce. Krajowa Administracja Skarbowa podała nowe wytyczne.

Urzędy skarbowe otwarte, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Są nowe wytyczne
(Getty Images)

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko w wyjątkowych sytuacjach

Od piątku 8 maja będzie możliwa osobista wizyta w urzędzie skarbowym. "W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, od 8 maja 2020 r. możliwa będzie wizyta w urzędach skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej przez 2 dni w tygodniu: środa od 9:00 do 15:00, piątek od 9:00 do 13:00" - podaje Krajowa Administracja Skarbowa.

W pozostałe dni obsługa podatników odbywa się elektronicznie. W jednostkach KAS podatnicy mogą korzystać z e-usługi, e-PUAP, a także część spraw załatwiać telefonicznie.

Szczególne środki ostrożności w urzędach skarbowych

"Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń wywieszonych w siedzibach urzędów" - apeluje KAS.

Skarbówka, podobnie jak inne urzędy, wyłączyła obsługę bezpośrednią z uwagi na epidemię koronawirusa. W związku z odmrażaniem gospodarki powoli będzie można załatwiać niektóre sprawy osobiście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Podatnik
2 lata temu
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego nie są otwarte Urzędy Skarbowe dla podatników? Od dwoch miesecy czekam aby zalatwic sprawe w Urzędzie,co z odsetkami. Na pewno nie zapłacę.Czym się różni kasjerka w markecie od urzędniczki.
w kropce
2 lata temu
@Pola, dokładnie tak. Nie każdą sprawę da się załatwić online. Najgorszy jest brak absolutnie podstawowych informacji dla petentów ze strony US. Telefony są głuche. Czeski film. Co my podatnicy możemy zrobić w tej sytuacji? Zwłaszcza kiedy terminy są nieugięte? Dramat. Nieprzydatne darmozjady :(
Pola
2 lata temu
Miliony przewalają się przez markety a urzędy nieczynne choć klientów ułamek tego z marketach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić