Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

USA apeluje do Korei Północnej. To reakcja na oskarżenia Kim Dzong Una

13
Podziel się:

Stany Zjednoczone oficjalnie potwierdziły, że podjęły próbę rozmów dyplomatycznych z Kim Dzong Unem. Była to reakcja na oświadczenie władz Pjongjangu, które zarzucały Amerykanom stosowanie wobec ich kraju podwójnych standardów.

USA apeluje do Korei Północnej. To reakcja na oskarżenia Kim Dzong Una
Kim Dzong Un oskarża Stany Zjednoczone o stosowanie wobec Korei Północnej podwójnych standardów (Getty Images, 2016 Kyodo News)

Nowe informacje na temat relacji USA i Korei Północnej przedstawiła Jalina Porter. Główna zastępczyni rzecznika Departamentu Stanu podkreśliła, że Amerykanie pozostają otwarci na podjęcie dialogu z Kim Dzong Unem i mają nadzieję, że przyjmie ich propozycję.

Korea Północna i Stany Zjednoczone podejmą rozmowy dyplomatyczne?

Jalina Porter odniosła się również do kwestii sojuszu Stanów Zjednoczonych z Koreą Południową. Przedstawicielka Departamentu Stanu zaprzeczyła, aby wizyta Seulu Wanga Yi, czyli ministra spraw zagranicznych Chin, negatywnie odbiła się na relacjach koreańsko-amerykańskich. Niepokój wynikał z faktu, że stosunki między USA a Chińską Republiką Ludową pozostają napięte.

Stosunki dwustronne są silne i nie uległy zmianie – stwierdziła kategorycznie Jalina Porter (KBS World).
Zobacz także: Zobacz też: Defilada w Korei Północnej. "Najważniejszą broń pokazano w akcji"

Oświadczenie Jaliny Porter było reakcją na stanowisko Kim Dzong Una wobec Stanów Zjednoczonych. Lider Korei Północnej zarzucił Amerykanom, że stosują wobec jego kraju podwójne standardy. Kim argumentował, że z jednej strony przedstawiciele USA apelują do podjęcia dialogu, z drugiej – utrzymują sankcje wobec Koreańczyków.

To nie pierwszy raz, gdy Amerykanie apelują do Kim Dzong Una, aby na nowo zaczął rozmowy z rządem Stanów Zjednoczonych. Dialog dyplomatyczny stanął w martwym punkcie...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
raczejfiasko
11 miesięcy temu
Rozmowy mają sens dla Korei tylko na temat zniesienie sankcji a dla USA tylko na temat rezygnacji z broni atomowej . Rezygnacja z ''atomu'' oznacza koniec istnienia Korei PŁN . ''Obrońcy demokracji '' zajmą się wydobyciem złóż naturalnych a ludzie .... przestaną głodować
stoik
11 miesięcy temu
Problem w tym że Korea Płn ma bogactwa naturalne warte bilony . Jest jednak zbyt biedna by samodzielne je wydobywać USA nie zmusi ich sankcjami do zrezygnowania z broni atomowej . Było by wtedy tylko kwestą czasu by zaczęli tam ''walczyć o pokój i demokrację'' USA , Chiny lub Rosja . Wprawie każdym konflikcie motywem jest ...ZYSK !!!
ARRRr
11 miesięcy temu
JEŻELI BIDEN CHCE Z KRLD ROZMAWIAĆ TO ZNACZY ŻE CHCE IM DAĆ 20 TYŚI TON RYŻU , królowa Angli już nawet list pochwaly wysłała
KLEMENS
11 miesięcy temu
Kim nie zrezygnuje z atomu bo to jedyna jego waluta na utrzymanie władzy dynastii w państwie oraz jedyna możliwość zachowania pełnej suwerenności w kapitalistycznym świecie oraz wpływania na inne kraje i świat w kontekście wiecznej pomocy tego krajowi. Systemowe otwarcie się na świat państwa północnokoreańskiego granicząc z tygrysem gospodarczym jakim jest Korea Południowa a za wodami Morza Japońskiego mając trzecią gospodarką globu, byłoby samobójstwem dla reżimu dynastii Kimów.
widz
11 miesięcy temu
Amerykańce są tak samo "odważni" jak w Afganistanie, podkulają ogon ze strachu............
Jak można
11 miesięcy temu
polegać na kimś takim jak Kim Dzon Un czy Kacz Dzwon Jar, skoro oni sami nawet nie kupują, ani w markecie, ani w outlecie, ani w toalecie.
emil
11 miesięcy temu
Życzę powodzenia w rokowaniach z psychopatą w obecnych warunkach konfliktu gospodarczego z Chinami jaki interes maja Chiny które mają zamiar pod porządkować okolicznych sąsiadów pozbywając sie straszaka dla Południowej Korei z którą rywalizują gospodarczo która jest proamerykańska gdyby zechcieli z dmuchneli by Kima błyskawicznie
Piootr
11 miesięcy temu
Kim do wojny szykuje się od 1954 roku i nic tylko Biedne społeczeństwo bo Kim i rodzina oraz jak w każdym reżymie wojsko ma się dobrze bo ono broni przedstawicieli Reżimu tak jak na Kubie czy innych państwach totalitarnych np Rosji.
fsd
11 miesięcy temu
bideo do wojny pewnie doprowadzi z nimi
SZOK!
11 miesięcy temu
Zbrodnicze państwo mające się za żandarma świata, prowadzi rozmowy dyplomatyczne z lokalnym zbrodniczym państwem. Do czego to doszło? Absurd goni absurd.
Jak można
11 miesięcy temu
polegać na kimś takim jak Kim Dzong Un lub Kacz Dzwon Jar, skoro oni sami nawet nie kupują ani w markecie, ani w outlecie, ani w toalecie.
Zibi
11 miesięcy temu
Zabrać mu wladze to najlepsza opcja
Security
11 miesięcy temu
Korea Północna to wrzód którego z obrzydzenia nikt nie chce wycisnąć. Jeszcze się rozleje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić