Siostra Kima nie kryje pogardy. Ostrzega przed "całkowitym zniszczeniem"

99

Siostra Kim Dzong Una ostro zareagowała na wypowiedź prezydenta Korei Południowej na temat pierwszego testu nowych rakiet balistycznych. Zagroziła całkowitym zniszczeniem relacji między państwami, a także uznała słowa prezydenta za "zbyt głupie na przywódcę kraju".

Siostra Kima nie kryje pogardy. Ostrzega przed "całkowitym zniszczeniem"
Kim Jo Dzong ostro o prezydencie Korei Południowej (YouTube, NORTH KOREA NOW)

Siostra Kim Dzong Una z pogardą skomentowała słowa prezydenta Korei Południowej. W środę Mun Jae-in po teście nowej rakiety balistycznej powiedział, że rosnący arsenał rakietowy Korei Południowej to pewny środek odstraszający na północnokoreańskie prowokacje.

Nie czekał długo na odpowiedź ze strony Północy. Północnokoreańska Agencja Prasowa (KCNA) kilka godzin później opublikowała zjadliwe oświadczenie Kim Jo Dzong, młodszej siostry Kim Dzong Una i wiceszefowej Departamentu Propagandy i Agitacji Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei.

Przejęzyczenie podobno popełnione przez "prezydenta" jest tak głupie, że aż nie przystoi "przywódcy państwa". Bardzo ubolewamy nad bezmyślnym używaniem słowa "prowokacja", które przywodzi na myśl dziennikarzy z brukowców - oświadczyła Kim Jo Dzong.

Siostra Kima nie kryje pogardy. Ostrzega przed "całkowitym zniszczeniem"

"Księżniczka propagandy" dodała, że testy prowadzone przez Koreę Północną nie mają na celu nikogo prowokować, są jedynie częścią rozwijania obronności kraju. Siostra Kim Dzong Una kpiąco zgodziła się na nazywanie działań jej kraju "prowokacjami", o ile Korea Południowa przyzna, że manewry jej wojsk mają na celu zastraszenie Północy.

Jeśli "prezydent" Południa nie zaprzestanie kampanii obwiniania i szkalowania partnera dialogu, w naturalny sposób skończy się to całkowitym zniszczeniem relacji Północ-Południe. Nie chcemy tego. Każde słowo i czyn muszą być poprzedzone namysłem, a rolą "prezydenta" chyba nie jest popisywanie się siłą - podsumowała Kim Jo Dzong cytowana przez KCNA.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić