o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

USA. Incydent z dronem podczas lotu Air Force One. Na pokładzie Trump z rodziną

3
Podziel się

Biały Dom wszczął postępowanie w sprawie utrudniania lądowania Air Force One przez drona. Na pokładzie samolotu przebywali prezydent USA Donald Trump wraz z żoną Melanią i synem Barronem.

USA. Incydent z dronem podczas lotu Air Force One. Na pokładzie Trump z rodziną
Air Force One (Twitter)
bEDALTit

Biały Dom wszczyna postępowanie. Podczas lądowania prezydenckiego Air Force One na lotnisku wojskowym pod Waszyngtonem samolot zderzył się niemalże z obiektem przypominającym dron. Na pokładzie znajdował się prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią i synem Barronem. Wracali oni z klubu golfowego prezydenta w New Jersey. Skutki zdarzenia mogły okazać się katastrofalne.

Świadkami wydarzenia były osoby oczekujące na płycie lotniska. Wielu z nich, nie do końca pewnych tego co zaszło, poinformowało o tym na Twitterze. Jeden z korespondentów przebywających na pokładzie samolotu, przyznał, że ten przeleciał bardzo jakiegoś małego, białego obiektu.

bEDALTiv

Sprawa zostanie poddana wnikliwej analizie. Eksperci uspokajają jednak, że mały cywilny dron nie stanowi zagrożenia dla tak dużego samolotu. Niepokojący jest przede wszystkim fakt, że komuś udało się zbliżyć na małą odległość do jednostki, w której podróżowała najważniejsza osoba w państwie.

Drony stanowią zagrożenie

Federalny Urząd Awiacji informuje i ostrzega. Co roku docierają do nich tysiące zgłoszeń związanych z dronami, które utrudniają funkcjonowanie lotnisk. Rynek tego typu sprzętu bardzo rozrósł się w ostatnich latach. Nowe regulacje prawne nie zawsze wprowadzane są na czas. Często też nie nadążają one za rozwojem technologicznym.

Zobacz także: Debrzno. Jedno z największych opuszczonych lotnisko w Polsce
bEDALTiB

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDALTiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
~MO
12 miesięcy temu
Ptaki zagrażają samolotom, a drony nie? A jak wpadną do silnika?
dr med
rok temu
Był ponoc zamach podają niezależne media w USA
Ojej
rok temu
Zderzył się ! Niemalże ? Czyli co ?
bEDALTiX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić