USA. Incydent z dronem podczas lotu Air Force One. Na pokładzie Trump z rodziną

5

Biały Dom wszczął postępowanie w sprawie utrudniania lądowania Air Force One przez drona. Na pokładzie samolotu przebywali prezydent USA Donald Trump wraz z żoną Melanią i synem Barronem.

USA. Incydent z dronem podczas lotu Air Force One. Na pokładzie Trump z rodziną
Air Force One (Twitter)

Biały Dom wszczyna postępowanie. Podczas lądowania prezydenckiego Air Force One na lotnisku wojskowym pod Waszyngtonem samolot zderzył się niemalże z obiektem przypominającym dron. Na pokładzie znajdował się prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią i synem Barronem. Wracali oni z klubu golfowego prezydenta w New Jersey. Skutki zdarzenia mogły okazać się katastrofalne.

Świadkami wydarzenia były osoby oczekujące na płycie lotniska. Wielu z nich, nie do końca pewnych tego co zaszło, poinformowało o tym na Twitterze. Jeden z korespondentów przebywających na pokładzie samolotu, przyznał, że ten przeleciał bardzo jakiegoś małego, białego obiektu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sprawa zostanie poddana wnikliwej analizie. Eksperci uspokajają jednak, że mały cywilny dron nie stanowi zagrożenia dla tak dużego samolotu. Niepokojący jest przede wszystkim fakt, że komuś udało się zbliżyć na małą odległość do jednostki, w której podróżowała najważniejsza osoba w państwie.

Drony stanowią zagrożenie

Federalny Urząd Awiacji informuje i ostrzega. Co roku docierają do nich tysiące zgłoszeń związanych z dronami, które utrudniają funkcjonowanie lotnisk. Rynek tego typu sprzętu bardzo rozrósł się w ostatnich latach. Nowe regulacje prawne nie zawsze wprowadzane są na czas. Często też nie nadążają one za rozwojem technologicznym.

Zobacz także: Debrzno. Jedno z największych opuszczonych lotnisko w Polsce

Przeczytaj także:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić