o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Zaraza w USA. Nie ma nią szczepionki

206
Podziel się

W USA w stanie Kolorado potwierdzono kilkanaście nowych przypadków dżumy u dzikich zwierząt. Zarazę roznoszą pchły. Jak dotąd nie odnotowano żadnego zarażenia człowieka, ale na początku lipca zmarła 10-letnia dziewczynka, której objawy przypominały dżumę.

Zaraza w USA. Nie ma nią szczepionki
Dżuma została wykryta w stanie Kolorado w USA. Zarazę roznoszą zainfekowane pchły. (Getty Images)
bEDQSiEl

Według najnowszych raportów przypadki dżumy potwierdzono w sześciu hrabstwach w stanie Kolorado. W tym samym stanie na początku lipca zmarła 10-letnia dziewczynka, która miała objawy podobne do dżumy.

Dżuma w USA

Badania laboratoryjne potwierdziły chorobę u pcheł w hrabstwie La Plata, gdzie mieszkała 10-latka - przekazał rzecznik Departamentu Zdrowia Publicznego i Środowiska w Kolorado.

bEDQSiEn
W Kolorado spodziewamy się, że w miesiącach letnich testy u pcheł na dżumę będą pozytywne. Świadomość i środki ostrożności mogą pomóc w zapobieganiu rozwijaniu się choroby u ludzi. Chociaż rzadko zdarza się, aby ludzie zarażali się dżumą, chcemy mieć pewność, że wszyscy znają objawy. Choroba jest uleczalna, jeśli zostanie rozpoznana wcześnie - powiedziała Jennifer House dla CBS 4 Denver.

Ludzie mogą się zarazić właśnie poprzez kontakt z pchłami lub zakażonymi zwierzętami. Objawy to nagła i bardzo wysoka gorączka, ból głowy, dreszcze, osłabienie, a także ból i powiększenie węzłów chłonnych.

bEDQSiEt

Na dżumę nie ma szczepionki. Jeśli jednak zostanie odpowiednio wcześnie wykryta można ją łatwo wyleczyć antybiotykami. W Kolorado wydano ostrzeżenia przed kontaktem z dziką zwierzyną. Wyznaczono także obszary, na których nie wolno spacerować ze zwierzętami domowymi.

Zobacz także: Australia ogłasza nowe przypadki zakażeń COVID-19. Politycy apelują, by się szczepić, aby uniknąć IV fali
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQSiEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(206)
Zuzka
2 miesiące temu
Czyżby następna partia strachu jest nam szykowana? Jakoś koronawirus nie spełnił oczekiwań, bo ludzie zaczynają być coraz bardziej świadomi i nie chcą się kłuć, to może zaserwujmy im inną chorobę, bardziej znaną i strachliwą. Wcale się nie zdziwię, gdy te produkty genetyczne, jakie nam teraz serwują, okażą się skuteczne na tą chorobę. No cóż. w końcu gdzieś je trzeba upchnąć.
nic to
2 miesiące temu
Dzumę leczy sie dzis antybiotykami.
(((
2 miesiące temu
Już tam na dzikim zachodzie od dawna gdakają, że "źwieziaćki" domowe produkują CO2 ... a produkcja karmy dla nich też ... to trza strachem je wyeliminować ???!!! "Bójta" się dalej ... i niech was te demony wodzą za nos !!!Będziecie żreć robaki !!! }:-(((
bEDQSiEP
Tun
2 miesiące temu
Ciemnota, brak SOCIALU I OPIEKI ZDROWOTNEJ w tej republice bananowej republiki.
Dun
2 miesiące temu
W Polsce dzume przenosza kleszcze. Co drugi tzw "rakowiec" ma dzume a nie raka. Powiekszone wezly chlonne to DZUMA.Brak socialistycznej opieki zdrowotnej to ciemnota medyczna zacofanych prawicowcow.
Greg
2 miesiące temu
Jak to Bill Gates nie ma na to szczepionki? NIWMOZLIWE
dada
2 miesiące temu
jak niema szczepionki ?? niemożliwe
mej
2 miesiące temu
zobaczymy jak se bidon poradzi, na trampa jechał ze nie radzi sobie z pandemia
blondynkaUSA
2 miesiące temu
W USA nie ma hrabstw, to jest mylne przetumaczenie terminu County czyli po prostu i po polsku prostego/ zwyklego powiatu...
abba
2 miesiące temu
Ratujmy się lockdown od jutra zamknijmy wszystko i preparat do wszczepienia nie gwarantuje niczego ale łagodniej się choruje i łagodniej się umiera
Danka
2 miesiące temu
Jak nie ma szepionki na dzume ? Skoro szczepiomą się jak wyjeżdżają i muszą się zaszepic. Kłamcy
Wroclawianin
2 miesiące temu
To czym szczepiono we Wroclawiu 60 lat temu.
kkk
2 miesiące temu
dlaczego nie widac mojego komentarza
bEDQSiEH
Małek
2 miesiące temu
I cyk zaczynamy kolejna telenowele.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić