o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

USA. Poszukiwacz skarbów odnalazł skrzynię wypełnioną złotem i klejnotami

4
Podziel się

Po 10 latach poszukiwań odnaleziono skarb, który dotąd pozostawał ukryty w Górach Skalistych. Próbę zdobycia bogactwa podjęło kilkaset tysięcy osób. Zawarte w skrzyni klejnoty i złoto są warte ponad milion dolarów.

USA. Poszukiwacz skarbów odnalazł skrzynię wypełnioną złotem i klejnotami
Skarb został ukryty przez kolekcjonera Forresta Fenna (Facebook.com, Fot: Great Big Story) (Facebook.com, Great Big Story)
bErosEvF

Skarb został ukryty przez Forresta Fenna. Ten 89-letni kolekcjoner dzieł sztuki i antyków zdecydował się na ukrycie skrzyni wypełnionej kosztownościami, aby dać nadzieję ludziom dotkniętym kryzysem gospodarczym.

Wskazówki, jak odnaleźć skarb, zostały zawarte w 24-wersowym wierszu. Fenn umieścił go w swojej autobiografii "The Thrill of the Chase" z 2010 roku. Według ustaleń CNN w ciągu kolejnej dekady próbę zdobycia bogactw podjęło aż 350 tysięcy osób z całego świata.

bErosEvH

Kto odnalazł skarb Forresta Fenna?

To Forrest Fenn ogłosił, że po 10 latach wreszcie doszło do odnalezienia skrzyni ze skarbem. Za pośrednictwem swojej strony internetowej pogratulował wszystkim osobom, które zdecydowały się wziąć udział w poszukiwaniach.

Gratuluję tysiącom osób, które wzięły udział w poszukiwaniach i mam nadzieję, że nadal będą przybywali ( w góry – przyp. red.) z nadzieją na kolejne odkrycia – cytuje Forresta Fenna "CNN".

Zobacz też: Skarb pod podłogą. Naukowcy zadziwieni odkryciem

bErosEvN
Zobacz także: Skarb pod podłogą. Naukowcy zadziwieni odkryciem

Skarb był ukryty na pustyni w Górach Skalistych. Mimo odnalezienia skrzyni z kosztownościami wartymi ponad milion dolarów (prawie 4 miliony złotych) Fenn odmówił zdradzenia, gdzie dokładnie się znajdowała. Nie wyjawił również – zgodnie z prośbą – tożsamości szczęśliwego poszukiwacza skarbów.

bErosEvO
Czuję się na wpół szczęśliwy, a na wpół smutny, ponieważ wyścig się skończył – wyznał Forrest Fenn w rozmowie z "The New Mexican".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErosEwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
ip123
rok temu
Jak używał wykrywacza metali i znalazł skarb to (wg zreformowanego prawa polskiego) dostanie srogą karę finansową - tak popularnie z 30 tysięcy i nieuniknie więzienia oraz przepadek nawet 10%zbakeźnego.
B.B
rok temu
Zmarło 5 poszukiwaczy tego skarbu. Zwłoki w gratisie do skrzyni
Ottopley
rok temu
To złoto należy do narodu wybranego ! Na 100% Hihihi
bErosEwj
Abc
rok temu
Bo była w ogóle jakaś skrzynia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić