o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

USA się przyznaje. Ich myśliwce zmusiły samolot do lądowania

36
Podziel się

USA przyznaje, że ich myśliwce zmusiły irański samolot do awaryjnego lądowania. Kilku pasażerów irańskich linii lotniczych zostało rannych podczas manewrów. Irańczycy pokazali nagrania.

USA się przyznaje. Ich myśliwce zmusiły samolot do lądowania
USA się przyznaje. Ich myśliwce zmusiły samolot do lądowania (Twitter.com)
bDmGMwrV

Amerykańskie wojsko potwierdziło, że jeden z myśliwców F-15 przechwycił wczoraj irański samolot pasażerski. Utrzymuje jednak, że wszystko przeprowadzono zgodnie z międzynarodowymi standardami.

USA przechwyciło irański samolot

Przeprowadzono dziś wieczorem standardową kontrolę wzrokową samolotu pasażerskiego Mahan Air w bezpiecznej odległości około 1000 metrów od samolotu. Profesjonalne przechwytywanie zostało przeprowadzone zgodnie z międzynarodowymi standardami – zapewnił w oświadczeniu wydanym wczoraj wieczorem kapitan Bill Urban.

Czytaj także:

bDmGMwrX

Według oświadczenia gdy pilot F-15 zidentyfikował samolot jako samolot pasażerski, bezpiecznie się oddalił. Iranu twierdzi, że było inaczej. Myśliwce miały podlecieć zbyt blisko, przez co pilot irańskiego samolotu musiał wykonać gwałtowny manewr i obniżyć swoją wysokość. Kilka osób zostało wtedy rannych.

Zobacz także: Pękająca szyba w samolocie. Przerażające nagranie z kokpitu

Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu poinformowało, że złożyło skargi do biura Sekretarza Generalnego ONZ. Rzecznik ministerstwa, Abbas Mousavi, powiedział, że "Szczegóły incydentu są nadal badane, a potem zostaną podjęte kroki polityczne i prawne".

bDmGMwsd
Irański samolot należy do prywatnych linii lotniczych Mahan Air. Leciał z Teheranu do Bejrutu. Po incydencie z myśliwcami musiał awaryjnie lądować.

bDmGMwsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
ewa
4 miesiące temu
Samolot USA nad terytorium nie swojego kraju przechwytuje irański samolot pasażerski ?!?!?!?!?
Myślący
4 miesiące temu
I znowu najwięksi terroryści świata w akcji . Im wolno wszystko .
Ferdek
4 miesiące temu
Wcześniej czy później będzie koniec dla amerykańskiego terroryzmu skończy się mordowanie niewinnych po całym świecie
bDmGMwsz
Tomek
4 miesiące temu
Dlaczego bardziej wierzę w wersję irańską, sam nie wiem.
pfff
4 miesiące temu
znana jest nienawiść usowców do Irańczyków posunięta do tego stopnia, że już raz zestrzelili samolot Irańskich Linii mordując tym samym 300 osób, które nim leciały, kilkadziesiąt z nich to były dzieci - do tej pory nie raczyli powiedzieć prozaicznego przepraszam rodzinom zamordowanych
Najnowsze komentarze (36)
Mea
3 miesiące temu
Amerykańska bezczelność,połączona z terroryzmem i bandytyzmem powinna być powodem zrwania ztympaństwem wszelkich kontaktów. Polska też powinna yo zrobić jak najszybciej
Nie lubię USA
4 miesiące temu
Ci Amerykanie to zawsze tylko wtykają nos w nie swoje sprawy. Może niech się w końcu sobą zajmą.
obserwer
4 miesiące temu
Myśliwce USraelskich gangsterów jako samoloty agresora powinne zostać zestrzelone nad terytorium Syrii..są tam bezprawnie i prowokacyjnie..
Sprawiedliwy
4 miesiące temu
Uważam że dobrze zrobili pilnują swojej przestrzeni powietrznej po ataku na wieżowce wcale im się nie dziwię.To tak jak podczas kontroli drogowej też głupich zawodów nie można robić.
Jerry
4 miesiące temu
To dzieki błaznom przy władzy (wybranym niestety pod wplywem populizmu i kłamstwom) dzieje się tak jak się dzieje. To są przywodcy, ktòrzy popełniają największy grzech : PYCHY! TO WŁASNY EGOCENTRYZM POPYCHA ICH DO ICH DO WSZELKIEGO RODZAJU IDIOTYCZNYCH WYPOWIEDZI I CZYNÒW, A PONIEWAŻ MAJĄ NISKIE IQ UWAŻAJĄ SIE ZA NAJMBĄDRZEJSZYCH. DOTYCZY TO USA JAK I POLSKI, GDZIE KASTA niewolnikòw prezesa prowadzi kraj do przepaści- jak by jej nie nazwać. A wielka kiedyś SOLIDARNOŚĆ (jak by jej nie utażsamiać) zaprzedala sie poprzez swoich "przywòdcòw" kascie pisiorow. Ponieważ opozycji brak haryzmatycznego przywodcy (ciepła woda), ktòry nie potrafi jasno sprecyzowac swoich pogladòw taki stan rzeczy będzie się pogłębiał. A wygra na tym tylko partyjna kasta pis i ich "wòdz", ktòry marzy, żeby zająć kolejną kryptę na Wawelu.Co się stało z tym Narodem? Może następca Trampa okaże więcej powagi w polityce i rozwagi w kontaktach z błaznami z innych państw i uświadomi im że zamach na wartości konstytucyjne nie popłac a? ZOSTAŅĄ IM TYLKO WĘGRY I KOREA PŁN. I TAK BĘDĄ Mòwić że to deszcz pada (jak im ktoś napluje).
Jurek
4 miesiące temu
Polska popiera wszelkie działania USA, bo my też nie lubimy obcych.
Warszawianin
4 miesiące temu
...kpt.Bill Urban...? Który prawdziwy Polak wierzy Urbanowi?
adamer
4 miesiące temu
To samoloty terrorystycznego państwa latają sobie jak u siebie po wolnym świecie ? Powinni mieć zakaz. Tylko do dyktatur powinni mieć zgodę na latanie.
bDmGMwsr
Obce👽
4 miesiące temu
To byliśmy my🛸🛸🛸🛸🛸
Bena
4 miesiące temu
Mam nadzieję że my się nie przekonamy z kim mamy do czynienia Obym się myliła
toni
4 miesiące temu
UE czas opuścić kosztowne nie potrzebne NATO a USA wojska wszystkie wywalić do USA tam wojny nie u nas a UE MOCNA MILITARNIE SAMA ZTWORZYS EUROPEJSKA ARMIE DO OBRONY NIE WOJNY JAK TO NATO
OLI
4 miesiące temu
czas bay ktoŚ zareagował UE Azja wywalić bandytów USA z naszej półkuli to skandal co oni wyprawiają i gdzie tu ONZ RB
max1
4 miesiące temu
Czy czegoś innego należy się spodziewać po bandyckim państwie ? Tego tylko może się dziać w IMPERIUM ZłA
Johny
4 miesiące temu
Powinni zestrzelić jak to zrobili irańczycy z ukraińskim samolotem.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić