o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

USA wycofują wojsko z Niemiec. Reuters: część zostanie skierowana do Polski

215
Podziel się

Donald Trump nakazał Pentagonowi usunięcie tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy na stałe stacjonują w Niemczech. Do września liczba żołnierzy, w tej chwili wynosząca 34,5 tys., ma zostać zredukowana o 9,5 tys. - podaje "Wall Street Journal". Agencja Reutera donosi, że część żołnierzy zostanie skierowanych do Polski.

Donald Trump wycofuje wojska.
Donald Trump wycofuje wojska. (Getty Images)
bDpnqtmd

O decyzji poinformowano w piątek. Donald Trump wydał rozkaz, wedle którego liczba wojsk stacjonujących w Niemczech ma się znacząco zmniejszyć - informuje "Wall Street Journal". Pentagon na razie nie skomentował tych doniesień.

Żołnierze stacjonują głównie w Nadrenii-Palatynacie, Bawarii, Badenii-Wirtembergii i Hesji. Stanowią największą grupę zagranicznego wojska w Niemczech. Jednocześnie jest to najliczniejsza grupa US Army poza granicami kraju.

bDpnqtmf

Liczba żołnierzy ma zostać zredukowana o 9,5 tys. Zostanie ogranicza również liczba żołnierzy, którzy stacjonują tylko przez określony czas – tych może być nawet 25 tys. Szacuje się, że podczas ćwiczeń i mobilizacji w Niemczech przebywa nawet 52 tys. członków US Army.

Zobacz także: USA pokazały nową broń. Rodem z filmów science fiction

Zmiana miała zostać zarządzona przez Biały Dom w piątek. Decyzję podpisał podobno doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Robert O’Brien. Nie wiadomo, co wpłynęło na redukcję liczby wojska w Niemczech.

bDpnqtml

Informator "Wall Street Journal" powiedział, że ten ruch rozważano już od września zeszłego roku i nie ma związku z ostatnimi wydarzeniami. Wiele osób wierzy, że Donald Trump podjął taką decyzję z związku z nieuczestniczeniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel w spotkaniu G-7, które Trump zorganizował w Waszyngtonie. Urzędnicy Pentagonu odmówili komentarza.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDpnqtmG
KOMENTARZE
(215)
xxxx
6 miesięcy temu
Ściema !! To było zaplanowane od dawna !! usa przesuwa swoje wojska coraz bliżej ruskiej granicy !! To nic dobrego dla naszego kraju! Znowu będziemy głównym miejscem bitwy !!
Otto
6 miesięcy temu
Pozbyliśmy się jednego zaborcę a teraz mamy drugiego .
misio56
6 miesięcy temu
tylko żeby do Polski nie przyjechali. Wracajcie szczęśliwie do USA , dzięki za służbę.
bDpnqtmH
Rozum
6 miesięcy temu
Możecie nie lubić amerykanów, przeklinać ich, opluwać ich ale jedno jest pewne, gdyby nie oni to Polski by nie było, mówilibyśmy po rusku albo wcale byśmy nie mówili, gdyby nie amerykanie, to niemcy i cała europa zachodnia byłaby pod władaniem naszych ''przyjaciół'' ze wschodu, gdyby nie pomoc amerykanów po II wojnie to europa byłaby teraz ruską prowincją. Na koniec co dobrego w całej Naszej historii spotkało Nas z rąk Rosji i Niemiec?
Mirek
6 miesięcy temu
W Niemczech musi płacić a w Polsce płacą polscy podatnicy
Najnowsze komentarze (215)
Paulina Nowa
5 miesięcy temu
Super a teraz amerykański żołnierze będą rozrabiać w pl, nawet, robić co tylko chcą z immunitetem, jakiś sfiksowany amerykański żołnierz zgwałci Polkę i nic immunitet a kobieta z kartą na której widnieje napis Konstytucja pójdzie siedzieć po zmianie prawa brawo panie Duda brawo PiS!!!
Czarny
6 miesięcy temu
Nasz prezydent Tramp tak zadecydował i kropka
u 571
6 miesięcy temu
4 lipca ksu
tokoniec
6 miesięcy temu
Czyli jest ryzyko że Duda przegra i proces okradania Polski z rzadkich złóż mineralnych na terenie polskiej Suwalszczyzny musi przyspieszyć,dalejjuż tylko egzekucja 447 w postaci gruntów, nieruchomości, lasów i wód - Polacy ogarnijcie się w końcu, zamiast zajmować się tym co kto powiedział, patrzcie co robią.
Malina
6 miesięcy temu
No i gitara.
XXV
6 miesięcy temu
Niech jadą do domu i gaszą palące się miasta. Nie potrzebujemy drugiego Afganistanu
www
6 miesięcy temu
Jeżeli przyjadą do polski, wszyscy będziemy tarczami strzelniczymi i pierwszym poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego. Niech wracają do USA.
gromko
6 miesięcy temu
Usa upada, wystarczy zobaczyć w tv tam jest trzeci świat republiki bananowej: na przemian bogactwo i skrajne ubóstwo.
bDpnqtmz
gloom
6 miesięcy temu
Nie podskakujcie bo was przyduszą kolanem i po co wam to. Niemcy nie chcą płacić na USA bazy.
socjolog
6 miesięcy temu
Rosja zaproponowała że w ramach uzupełnień podeśle tam swoje wojsko.
krakus
6 miesięcy temu
a kto sprzedał Polskę jak nie Roosevelt na spółkę z Churchillem ruskim...? USA są daleko, bardzo daleko więc w razie konfliktu z Rosją jesteśmy bez szans...więc trochę ostrożniej z sojuszem z żan darmem świata jakim są Stany Zjednoczone...
fredi
6 miesięcy temu
bardzo dora wiadomosc dla Polski. To nie uratuje Polski w przypadku interwencji zielonych ludzikow ale politycznie zwiaze rece Putinowi a Niemcy dostali po nosie za skladke do Nato za lewackie artykuly w prasie za wsio ...
ayna
6 miesięcy temu
Niemcy spłacały w ten sposób reparacje za II wojnę światową pokrywając w jakimś procencie koszty utrzymania wojska????? teraz może zostać ich mniej????? Świat się na nowo układa?????
qkają qqłki
6 miesięcy temu
A kiedy Polska będzie 51 zamorskim stanem USA???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić