o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Ustawa reprywatyzacyjna. MSZ reaguje na żądania Izraela

5
Podziel się

W czwartek Sejm przyjął ustawę, która ma zakończyć tzw. dziką reprywatyzację. Wokół tematu zrobiło się bardzo głośno. Pojawiła się mocna reakcja Izraela, na którą teraz stanowczo odpowiada Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ustawa reprywatyzacyjna. MSZ reaguje na żądania Izraela
Flaga Izraela (Pixabay)
bEsfYhLV

Ambasada Izraela ocenia, że procedowana zmiana uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę. "To niemoralne prawo poważnie uderzy w stosunki między naszymi państwami" - zaznaczyła ambasada.

Polska wie, co jest właściwym krokiem w tej sprawie - dodano.
bEsfYhLX

Wpis o podobnej treści zamieścił na Twitterze również izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid. Nie mogło to przejść bez echa.

Oświadczenie ambasady Izraela. "Trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie"

Do tej sprawy za pośrednictwem Twittera odniósł się wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. "Wczorajsze oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Izraela Yaira Lapida trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie. Jego treść nacechowana jest złą wolą, a przede wszystkim głęboką nieznajomością faktów" - napisał.

bEsfYhMd
Polacy tak jak Żydzi byli ofiarami straszliwych niemieckich zbrodni. Uchwalona w Sejmie ustawa chroni ofiary tych zbrodni i ich spadkobierców przed oszustwami i nadużyciami; jest realizacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. - kontynuował.

Jabłoński zaznaczył również, że w wyniku dzikiej reprywatyzacji w Warszawie i innych miastach wiele osób zostało pozbawionych dorobku życia. "Próby zablokowania ustawy to wsparcie dla dalszego trwania tej niesprawiedliwości. Ani państwo Izrael, ani nikt inny nie powinien takiego wsparcia udzielać" - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfYhMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Dorcia
miesiąc temu
Przecież Żydzi nigdy pracą się nie kalają, zawsze lcza na chapane już dosyć ich domagań się czego kolwiek od Polski. Mają swój Izrael niech tam siedzą
Tw27
miesiąc temu
Szukają frajerów żeby ich utrzymywali! Niemcy przestali płacić to myślą że Polacy będą ich utrzymywali nieroby, niech zwrócą ziemię zabraną Palestynie!
Zaniepokojona
miesiąc temu
Ciekawe dlaczego nie odzyskiwali powojennego gruzowiska.Po latach kiedy wszystko zostało odbudowane nagle znalazło się tylu spadkobierców.Gruzowisko jest mało warte , może zgłaszacie się po odszkodowania do Niemiec i Rosji.To oni powinni wypłacić równowartość straconych dóbr to oni są wszystkiemu winni. Miejcie odrobinę honoru i empatii.
bEsfYhMz
Stop
miesiąc temu
Co te syjony tak się panoszą i rządzą Polska to jest nie moralne . Jakie ich majatki w Polsce . To Niemcy je zburzyli .Polacy odbudowali kraj i Warszawę własnymi rękami Niech szukają ich u germanow . Syjony wciąż jatrza a potem krzyczą o antysemityzmie
Edek
miesiąc temu
Polska piwinna zawiesić stosunki z tym panstwen już bardzo dawno temu. Najbardziej rasistowski i antypolski kraj swiata.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić