o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Leśnicy apelują do Polaków. To zdjęcie wykonano pod Wrocławiem

123
Podziel się

Idzie wiosna! A dowodem tego, oprócz pierwszych promieni słonecznych, są coraz częściej pokazujące się żmije. Leśnicy apelują, by uważnie patrzeć pod nogi podczas spacerów.

Leśnicy apelują do Polaków. To zdjęcie wykonano pod Wrocławiem
Żmija przy pniu (Facebook, Lasy Państwowe)
bECTUuKt

Pracownik Nadleśnictwa Międzylesie (RDLP we Wrocławiu) natknął się ostatnio na niebywałe zwierzę. Chodzi o jedyny gatunek jadowitych węży w Polsce! I to zupełnie przez przypadek...

Z początku nie zauważył żmii. Dopiero później zorientował się, że... coś owinęło mu się wokół buta. Leśnik jednak zachował zimną krew, szybko znalazł patyk, którym ściągnął węża z buta i odłożył go w bezpieczne miejsce.

bECTUuKv

Żmije z reguły polują na gryzonie, jaszczurki i żaby. Człowieka raczej się boją, w ostateczności jednak atakują. Jak podkreślają pracownicy lasów, w takiej sytuacji najlepiej jest się oddalić.

Wszystkie gatunki węży są w Polsce pod ochroną, a leśnicy dwoją się i troją w głośnych apelach o to, by nie zabijać napotkanych na swojej drodze żmij, padalców czy zaskrońców.

bECTUuKB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECTUuKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
SZYMONISKA
6 miesięcy temu
JA MYŚLĘ ŻE FONTANNA NA PLACU WOLNOŚCI W BIAŁOGARDZIE BĘDZIE BEZ REMONTU I ZLIWIDUJĄ KWIETNIK I FONTANNĘ I BĘDZIE BUDOWA NOWEJ FONTANNY ?
Aaa
6 miesięcy temu
A ja czytam między wierszami"nie wchodzić do lasów tam czeka śmiertelne niebezpieczenstwo" Wiosną żmije ,latem kleszcze ,zimą - niech bedą wilki....
jkh'oih
6 miesięcy temu
......a społeczeństwo apeluje do leśników o nie niszczenie lasów; to skandal co wyprawiają
bECTUuKX
Zygi
6 miesięcy temu
Koło jakiego Wrocławia z Międzylesia do Wrocławia jest 140 km
dudi;
6 miesięcy temu
chłop żywemu nie przepuści!!
kls himalaje ...
6 miesięcy temu
"niebywałe zwierzę" ten gad od zawsze tu był.
złodzieje
6 miesięcy temu
żmije to mydlenie oczu mam nadzieje że za tę politykę rabunkową lasów będą kiedyś wisieć jak wróci kara śmierci bo kiedyś wróci
Bleslav
6 miesięcy temu
Dawniej były pola uprawne a teraz lasy. Poza tym rok w rok rolnicy wypalali trawy co wiązało się z wyniszczeniem, kleszczy, żmij, komarów, etc. Teraz jest tak, że wszystko rośnie i legnie się jak chce, toż przy osadach ludzkich.
Matka
6 miesięcy temu
W zeszłym roku byłam w Bieszczadach i tam nad rzeką na kamieniach wylegiwało się ich bardzo dużo. Mieszkam na Śląsku i często jestem w Beskidach tam przez całe swoje życie widziałam tylko 2 żmija i to w zeszłym roku. Za to zaskrońców widziałam bardzo dużo.
@@@
6 miesięcy temu
Zmije pod ochroną, psy pod ochroną, dziki pod ochroną i wszelkie inne gadzianstwo pod ochroną. Niech mi tylko coś wpelznie na podwórko to nie będzie pod ochroną.
Wojtek
6 miesięcy temu
Super, w zeszłym roku był problem z gryzoniami to może teraz nie będzie ☺
edi
6 miesięcy temu
bobry też zabijają...lokalni
Żmija
6 miesięcy temu
ostatnio strach wyjść z kryjówki bo te mieszczuchy mordują wszystko co się rusza...
bECTUuKP
Pan Nikt
6 miesięcy temu
Zmniejsza się IQ mieszczuchów którzy wyprowadzili się na wieś.Bo wielki miastowy wyprowadził się na wieś i myśli że mu wszystko wolno
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić