Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Leśnicy apelują do Polaków. To zdjęcie wykonano pod Wrocławiem

123
Podziel się:

Idzie wiosna! A dowodem tego, oprócz pierwszych promieni słonecznych, są coraz częściej pokazujące się żmije. Leśnicy apelują, by uważnie patrzeć pod nogi podczas spacerów.

Leśnicy apelują do Polaków. To zdjęcie wykonano pod Wrocławiem
Żmija przy pniu (Facebook, Lasy Państwowe)

Pracownik Nadleśnictwa Międzylesie (RDLP we Wrocławiu) natknął się ostatnio na niebywałe zwierzę. Chodzi o jedyny gatunek jadowitych węży w Polsce! I to zupełnie przez przypadek...

Z początku nie zauważył żmii. Dopiero później zorientował się, że... coś owinęło mu się wokół buta. Leśnik jednak zachował zimną krew, szybko znalazł patyk, którym ściągnął węża z buta i odłożył go w bezpieczne miejsce.

Żmije z reguły polują na gryzonie, jaszczurki i żaby. Człowieka raczej się boją, w ostateczności jednak atakują. Jak podkreślają pracownicy lasów, w takiej sytuacji najlepiej jest się oddalić.

Wszystkie gatunki węży są w Polsce pod ochroną, a leśnicy dwoją się i troją w głośnych apelach o to, by nie zabijać napotkanych na swojej drodze żmij, padalców czy zaskrońców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
SZYMONISKA
rok temu
JA MYŚLĘ ŻE FONTANNA NA PLACU WOLNOŚCI W BIAŁOGARDZIE BĘDZIE BEZ REMONTU I ZLIWIDUJĄ KWIETNIK I FONTANNĘ I BĘDZIE BUDOWA NOWEJ FONTANNY ?
Aaa
rok temu
A ja czytam między wierszami"nie wchodzić do lasów tam czeka śmiertelne niebezpieczenstwo" Wiosną żmije ,latem kleszcze ,zimą - niech bedą wilki....
jkh'oih
rok temu
......a społeczeństwo apeluje do leśników o nie niszczenie lasów; to skandal co wyprawiają
Zygi
rok temu
Koło jakiego Wrocławia z Międzylesia do Wrocławia jest 140 km
dudi;
rok temu
chłop żywemu nie przepuści!!
kls himalaje ...
rok temu
"niebywałe zwierzę" ten gad od zawsze tu był.
złodzieje
rok temu
żmije to mydlenie oczu mam nadzieje że za tę politykę rabunkową lasów będą kiedyś wisieć jak wróci kara śmierci bo kiedyś wróci
Bleslav
rok temu
Dawniej były pola uprawne a teraz lasy. Poza tym rok w rok rolnicy wypalali trawy co wiązało się z wyniszczeniem, kleszczy, żmij, komarów, etc. Teraz jest tak, że wszystko rośnie i legnie się jak chce, toż przy osadach ludzkich.
Matka
rok temu
W zeszłym roku byłam w Bieszczadach i tam nad rzeką na kamieniach wylegiwało się ich bardzo dużo. Mieszkam na Śląsku i często jestem w Beskidach tam przez całe swoje życie widziałam tylko 2 żmija i to w zeszłym roku. Za to zaskrońców widziałam bardzo dużo.
@@@
rok temu
Zmije pod ochroną, psy pod ochroną, dziki pod ochroną i wszelkie inne gadzianstwo pod ochroną. Niech mi tylko coś wpelznie na podwórko to nie będzie pod ochroną.
Wojtek
rok temu
Super, w zeszłym roku był problem z gryzoniami to może teraz nie będzie ☺
edi
rok temu
bobry też zabijają...lokalni
Żmija
rok temu
ostatnio strach wyjść z kryjówki bo te mieszczuchy mordują wszystko co się rusza...
Pan Nikt
rok temu
Zmniejsza się IQ mieszczuchów którzy wyprowadzili się na wieś.Bo wielki miastowy wyprowadził się na wieś i myśli że mu wszystko wolno
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić