o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KLS
|

Polska Jezusem zdradzonym przez Judasza? Dziwny komentarz rzecznika SN

468
Podziel się

Komisja Europejska skierowała sprawę przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rzecznik Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski podzielił się z mediami "prywatną refleksją" o Jezusie i Judaszu, ale nie chciał wyjaśnić, co dokładnie miał na myśli.

Polska Jezusem zdradzonym przez Judasza? Dziwny komentarz rzecznika SN
Aleksander Stępkowski (PAP)
bDUmJOjV

W środę 31 marca KE skierowała sprawę przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej "w celu ochrony niezawisłości polskich sędziów". Tę sprawę skomentował rzecznik Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski.

Kolejny raz w Wielką Środę Komisja Europejska występuje z podobnym wnioskiem. Rok temu była podobna sytuacja. To jest znowu Wielka Środa, dzień, w którym Judasz zdradza Jezusa, w którym bierze za to pieniądze. To jest taka refleksja, która mi się prywatnie nasuwa, gdy myślę o tych wnioskach - powiedział.
bDUmJOjX

Dziennikarze zapytali zatem "kto jest Jezusem, a kto Judaszem w tej układance?", na co Stępkowski odpowiedział, że każdy może mieć swoje prywatne odczucia.

Doinformujcie się. To jest rzecznik Sądu Ostatecznego - kpią internauci na Facebooku.

Kontrowersyjny wniosek

KE, oprócz ochrony niezawisłości sędziów, postanowiła również zwrócić się do TSUE o zastosowanie tzw. środków tymczasowych do czasu wydania ostatecznego wyroku w sprawie. Nie uszło to uwadze polskiego rządu.

bDUmJOkd
Wniosek KE do TSUE nie ma prawnego i faktycznego uzasadnienia. Regulacja obszaru związanego z wymiarem sprawiedliwości należy do wyłącznej domeny krajowej, co wynika wprost z Konstytucji RP i unijnych traktatów - napisał w środę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia sędziowskiego "Lustitia" powiedział za to, że "jest to sukces polskich sędziów, bo potwierdza, że obrona niezależności za wszelką cenę uzyska wsparcie Europy".

bDUmJOke
Zobacz także: Pozwy za lockdown do wygrania? "Wątpliwe". Mec. Walczak zwraca uwagę na to, co zrobił premier
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmJOky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(468)
Satax
3 tyg. temu
co to za ludzie? Skąd oni się biorą ? Jakąś matryce w PiSie mają? Łup i wychodzi kolejne indywiduum i gada banialuki.
Nicodem
3 tyg. temu
Patronem PiS jest Judasz bo tylko patrzył żeby ukraść pieniądze jak politycy tej partii. No ale był apostołem więc należy mu się chwała od pospólstwa. Idąc tym śladem zbawicielem jest rzecz jasna Jarosław. Sami święci
1954 b. ...
3 tyg. temu
Z wygladu .Oblakany
bDUmJOkz
Bogdan
3 tyg. temu
No i mamy Kaczystan!
chrześcjanin
3 tyg. temu
A co to za delikwent?
Najnowsze komentarze (468)
Cezaryk
4 dni temu
Skąd Kaczyński bierze takich ludzi? Nie z łapanki. To świadomy wybór i poszukiwanie. Wystarczy, że uważnie popatrzymy na twarz pana rzecznika... Na imprezach przepatrujemy dla rozrywki zdjęcia LOKALNYCH polityków. Po "wyglądzie" diagnozujemy pochodzenie partyjne. Tylko w wypadku poslityków Pierwszej i Słusznej istnieje skuteczność rozpoznania prawie stuprocentowa. Czy to przypadek?
Garncarz
3 tyg. temu
Judasz co mówił ale nie potrafi oco mu chodziło. Takie są właśnie Judasze w każdej religii i polityce.,
JaM
3 tyg. temu
Należałoby odebrać uprawnienia prawnicze za angażowanie się w politykę !
maro2553
3 tyg. temu
Wygląda na to, że Stępkowski bezwiednie powiedział prawdę : Judasz zdradził Jezusa i wziął pieniądze; rząd Polski zdradził UE i bierze pieniądze! Brawa dla pana "niedorzecznika" !!!
....,,,
3 tyg. temu
Zaczynam się bać, że oni wierzą w to co mówią.
no i
3 tyg. temu
...dobrze powiedział..!
GOść
3 tyg. temu
Trafne spostrzeżenie to są wrzody które ciągle rosną .
co za zdepraw...
3 tyg. temu
Sędzia prywatne poglądy powinien zachować dla siebie. Sędziowie powinni mieć zakaz pisania czegokolwiek w mediach społecznościowych. Sędziowie powinni być bezstronni w każdej publicznej przestrzeni i nie ujawniać się ze swoim życiem, a tym bardziej ze swoimi przekonaniami, wiarą i opiniami
bDUmJOkr
fik
3 tyg. temu
Prawnik. Rzecznik SN. Powinien cytowań normy prawne a nie biblię.
Gora
3 tyg. temu
Odjechał, jak cały pis
proste
3 tyg. temu
Demokracja to władza ludu zagwarantowana w Konstytucji a nie dyrektywa UE. "Należy przypomnieć wyroki TK w sprawie Traktatu akcesyjnego i Traktatu z Lizbony, z których wynika, że w przypadku kolizji między prawem Unii Europejskiej a Konstytucją RP, należy stosować polską konstytucję". Konstytucja pozostaje zatem – z racji swej szczególnej mocy – prawem najwyższym Rzeczypospolitej Polskiej w stosunku do wszystkich wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych
zdziwiony lud...
3 tyg. temu
Pokażcie mi taki kraj gdzie sędzia jest święta krowa i nie podlega prawy? Polska. Tak, Polska to jedyny kraj w Europie gdzie sędziowie uważają się za nieomylnych nadludzi, gdzie sędziowie uważają ze ich wyroki są na poziomie Boskich wyroków. Polska gdzie sędzia jest nie do ukarania nawet wtedy kiedy świadomie krzywdzi, kradnie w sklepie, na stacji benzynowej i koledzy go nie ukarzą. .
3333
3 tyg. temu
W komentarzach widać jak niepolski motłoch jest wzburzony. Powinni wzorem swego "wodza" pójść w jego ślady. W Polsce nikt za nimi nie zatęskni.
xxx
3 tyg. temu
czy Tworki albo Kocborowo jeszcze funkcjonują. Może jakieś skierowanie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić