Uwaga turyści! Niebezpieczny proceder w Krakowie. Łatwo można dać się naciągnąć

124

Do Krakowa i innych popularnych miejsc zaczyna napływać coraz więcej turystów. Muszą oni jednak mieć się na baczności – przybysze, którzy chcą zwiedzić Wawel, regularnie padają ofiarami oszustów. Podają się oni za licencjonowanych przewodników.

Uwaga turyści! Niebezpieczny proceder w Krakowie. Łatwo można dać się naciągnąć
Turyści, którzy przyjeżdżają do Krakowa, muszą mieć się na baczności. W mieście nie brakuje oszustów, udających licencjonowanych przewodników (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Sposób działania oszustów przedstawił portal Srebrny Kompas. Główny cel fałszywych przewodników stanowią osoby, które stoją w długich kolejkach do kasy. Takim turystom zostaje złożona propozycja grupowego zwiedzania Katedry Wawelskiej.

Zwiedzanie Wawelu – oszustwa. Fałszywi przewodnicy naciągają turystów

Ponieważ istnieje dzienny limit wejść na Wawel, nawet osoby, które długo czekają w kolejkach, nie mają gwarancji, że zdołają wszystko zwiedzić. Z tego powodu propozycja "przewodników" gwarantujących miejsce wydaje się wyjątkowo atrakcyjna. Szczególnie że proponują oni pozornie niższe ceny, np. 50 zł od osoby.

Oszukane osoby często nie zdają sobie sprawy, że padły ofiarami fałszywego przewodnika. Prawda wychodzi na jaw dopiero, gdy zaczynają weryfikować ceny i okazuje się, że w rzeczywistości zwiedzanie np. Katedry Wawelskiej kosztuje – w przypadku biletu normalnego – 14, a nie 50 zł.

Ponieważ oszuści są schludnie ubrani, a także noszą w widocznym miejscu podrobione legitymacje, wzbudzają zaufanie. W przypadku podejrzenia, że ma się do czynienia z oszustem, a nie prawdziwym przewodnikiem, należy jak najszybciej zgłosić swoje wątpliwości personelowi Wawelu.

Zobacz także: Zobacz też: Polskie celebrytki oszukane "na policjanta". Lewandowska ostrzega
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić