Angelika Karpińska| 

Uzbrojona policja przeprowadziła obławę na tygrysa. Okazało się, że to rzeźba

25

Uzbrojona policja i helikopter przeszukiwały wieś w Anglii w poszukiwaniu tygrysa żyjącego na wolności. Okazało się, że to rzeźba, którą postawiono w lesie 20 lat temu.

Rzeźba tygrysa w hrabstwie Kent w Anglii.
Rzeźba tygrysa w hrabstwie Kent w Anglii.

Policja z hrabstwa Kent otrzymała zgłoszenie o "dużym, dzikim kocie" znajdującym się na wolności. W teren natychmiast ruszyło 10 uzbrojonych funkcjonariuszy oraz helikopter.

O poszukiwaniach niebezpiecznego zwierzęcia dowiedziała się Juliet Simpson, która 20 lat temu wykonała rzeźbę tygrysa. Kobieta domyślała się, że to właśnie o nią chodzi policji.

Mój syn Duncan zadzwonił i powiedział, że na wzgórzu prowadzącym do mojego domu jest uzbrojona policja. Dziesięciu funkcjonariuszy! Zobaczyłam helikopter i pomyślałam: "Mój Boże!". Więc poszłam drogą i zobaczyłam policyjnego land rovera. Podeszłam i powiedziałam: "Chcecie poznać tego tygrysa?" - relacjonuje Juliet Simpson cytowana przez "Guardiana".

Policjanci zobaczyli rzeźbę tygrysa i stwierdzili, że jest bardzo realistyczna. Rzecznik policji potwierdził, że po przeszukaniu okolicy funkcjonariusze ustalili, że w pobliżu nie ma niebezpiecznych zwierząt i ryzyka dla społeczeństwa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Simpson powiedziała, że rzeźba znajduje się ok. 30 metrów od ścieżki, którą spacerują ludzie. Przyznała, że "tygrys" nigdy nikomu nie przeszkadzał, a nawet stał się punktem orientacyjnym.

Tak wielu ludzi ma tak małą wiedzę o tym, jak zwierzęta zachowują się na wsi. Każdy kot, który uciekł, byłby w stanie przerażenia i nie wygrzewałby się na słońcu, przyjaźnie patrząc na najbliższą ścieżkę - oceniła kobieta.

Zobacz także: W pogoni za świnią. Nietypowa akcja policji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić