Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

V fala będzie bezwzględna. "Będziemy musieli wybierać, kto ma umrzeć"

864
Podziel się:

Eksperci ostrzegają przed zbliżającą się nieubłaganie piątą falą. Kalkulacje wskazują, że może dojść nawet do 100 tys. zakażeń na dobę. Medycy wiedzą już, że zarówno oni, jak i placówki medyczne mogą po prostu sobie nie poradzić.

V fala będzie bezwzględna. "Będziemy musieli wybierać, kto ma umrzeć"
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie (PAP)

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest napięta. Piąta fala zbliża się nieubłaganie, a zgodnie z wyliczeniami Adama Niedzielskiego w jej szczytowym momencie możemy spodziewać się 100 tys. nowych zakażeń na dobę. Oliwy do ognia dolewa fakt, że znacząco zmniejszył się skład Rady Medycznej. Odeszło z niej 13 z 17 lekarzy specjalistów, którzy od samego początku wspierali rząd w walce z koronawirusem.

Eksperci zauważyli, że rząd nie respektuje ich zaleceń. W związku z tym zrezygnowali z udzielania kolejnych rekomendacji w związku z epidemią. Medycy, którzy wiedzą, że lada moment uderzy kolejna fala zakażeń, boją się tego, co przyniesie przyszłość.

Będziemy stali przed kolejnym dramatem wyboru łóżka dla pacjenta ze świeżo rozpoznanym nowotworem jelita grubego, czy kobiety z nowotworem piersi, a człowiekiem z ciężką niewydolnością krążenia i będziemy musieli wybierać, kto ma umrzeć - powiedział portalowi gazeta.pl Ariel Szczotok ze Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
To jest ostatnia chwila, kiedy powinny zostać podjęte jakiekolwiek decyzje, żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się tej pandemii (...) Mając świadomość swojej bezsilności, wychodzimy z dyżuru i płaczemy - mówi dla TVN24 Dorota Trojańska pielęgniarka z Zakopanego.
Zobacz także: Rekomendacje Rady Medycznej. Będą nowe restrykcje ws. szczepień?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(864)
PROSTE
4 miesiące temu
TAK BĘDZIE, BO ZACZNĄ CHOROWAĆ I UMIERAĆ WYSZCZEPIENI. A RADA MEDYCZNA SIEDZI W KIESZENI KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH.
Eve
4 miesiące temu
moja synowa jest pielęgniarką na oddz,kowidowym w grudniu 21r została dobrowolnie zmuszona do szczepienia przyjęła 1 dawkę i w styczniu chora na koronę.Wcześniej nie miała nawet kataru,Po co więc te szczepienia?
Świadomy
4 miesiące temu
Naganiacze i pachołki nowego systemu myślą że otrzymają oprócz dzisiejszych grantów finansowych pozycję elity i do puki są potrzebni mogą tak myśleć ale gdy cele Czwartej rzeszy (agendy2030)zostaną zrealizowane wtedy pozostanie tylko wstyd poddaństwo i przerażająca rzeczywistość.Ale nic nie zmyje zbrukanego sumienia i świadomości nieszczęścia tak wielu ludzi
Świadomy
4 miesiące temu
Agenda 2030 jest naszym przekleństwem zostaliśmy sprzedani i niestety jest realizowana przez ONZ oraz światowe forum ekonomiczne.Obalenie systemu i uczynienie nas niewolnikami to tylko kwestia czasu, super bogacze strachem i restrykcjami realizują przerażające wizje które są gorsze niż to co realizowała trzecia Rzesza.Czwarta rzesza i czwarta rewolucja przemysłowa zmieni to co do tej pory nazywaliśmy normalnością
B33
4 miesiące temu
W okresach lat 1720tych była dżuma, 1820tych cholera, 1920tych hiszpanka,2020tych COVID ( z angielskiego Certificate of vaccination ID) Wychodzi co 100 lat... Przypadek? Na Giblartarze mają 100% wyszczepień a odwołali im święta i dalej się nawzajem zarażają i dalej mają restrykcje. A politycy mówili że jak będzie 60%,70% wyszczepień to osiągniemy zbiorową odporność i wrócimy do normalności. Giblartar nie wrócił przy 100%!!! Najłatwiej jest kontrolować społeczeństwo które jest pod presją strachu... Mamy tego codzienne dowody.
Marek
4 miesiące temu
Po co sortować co drugi przyjęty zagazować a nie zaszczepiony obowiązkowo zagazować i tak będzie szpital miał kasę dla Medyków będą zarabiać po 200 tyś zł miesięcznie bez myślenia nieroby
Eyu
4 miesiące temu
Znowu zaczyna się straszenie społeczeństwa jakoś dziwne że wśród kierowców nie ma nikogo kto by miał koronawirusa a wszyscy wiedzą jakie są warunki na stacjach czy mopach
Reszka
4 miesiące temu
Znowu zastraszanie a wszystkich pismaków którzy to robią pozbawić praw publikowania takich bzdur ten co tak napisał to powinien iść pierwszy bez wyboru .
jagier
4 miesiące temu
Antyszczepionkowcy na odstrzał.
Anita
4 miesiące temu
Tak mówili rok temu w Niemczech aby straszyć i tak nie pomagacie bo przed szpitalem umierają ludzie nic zwyczajnego
zniesmaczony
4 miesiące temu
No to ja wybieram, że mają umrzeć ci, co piszą te idiotyczne artykuły i jeszcze bardziej kretyńskie tytuły.
wqrwieni
4 miesiące temu
5 fala to zmyje wszystkich co biorą w tym udział. Polityków,lekarzy i klakierów z portali,gazet i tv.
gnago
4 miesiące temu
Zwyczajnie lekarze i kontaktu przy objawach przeziębienia powinni rozpoznawać parkinsona i przepisywać amantadynę
123
4 miesiące temu
Osoby szczepione czują się jakieś lepsze. Chcą odmawiać leczenia nie szczepionym. Po pierwsze jedni i drudzy zarażają po drugie płacą na służbę zdrowia podatki. Pytanie : czemu uważacie nie szczepionych za gorszych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić