aktualizacja 

44-latka umówiła się ze znanym, polskim "gwiazdorem". Okradł ją

364

44-latka z powiatu sokólskiego (woj. podlaskie) myślała, że spotka się ze znanym polskim "gwiazdorem". Przelała mu pieniądze na podróż, a gdy ten chciał namówić ją na więcej wydatków, zauważyła, że coś jest nie tak. Ktoś tylko podszywał się pod znaną postać.

44-latka umówiła się ze znanym, polskim "gwiazdorem". Okradł ją
Zdjęcie obrazowe (Pixabay)

Takie historie to przestroga dla nasz wszystkich. Oszuści czają się za każdym rogiem. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu sokólskiego na Podlasiu. 44-latka myślała, że kontaktuje się ze swoim idolem, który miał być "znanym polskim gwiazdorem". Okazało się, że ktoś się pod niego tylko podszywał.

Wszystko zaczęło się od wysłania przez nią życzeń świątecznych do popularnego polskiego wokalisty. Niestety, profil piosenkarza na portalu społecznościowym był fałszywy. Mieszkanka gminy Dąbrowa Białostocka przez kilka dni korespondowała poprzez różne komunikatory z oszustem. W trakcie wymiany wiadomości zaproponował jej spotkanie - podaje policja.

"Gwiazdor" namówił kobietę, by opłaciła mu bilet na podróż w wysokości 4,5 tys. zł. Ta przelała pieniądze na podane konto. Oszust próbował namówić ją też na opłacenie ochrony i noclegu w hotelu. 44-latka zdała sobie wtedy sprawę z tego, że coś jest nie tak. Udała się więc na policję.

Ostrzegamy przed oszustami. Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści działają według pewnych schematów. Zazwyczaj unikają rozmów telefonicznych. Poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową - na przykład na zakup biletu lub uregulowanie zaległości. Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą - apeluje policja.
Zobacz także: Ferie zimowe z dziećmi w górach. O czym pamiętać na szlaku?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić