Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

W kilka sekund wykryje koronawirusa. Polacy mają już to urządzenie

131

Polska firma z Podkarpacia stworzyła urządzenie, które ma wykrywać koronawirusa z oddechu w zaledwie kilka sekund. To może być prawdziwy przełom w walce z pandemią.

W kilka sekund wykryje koronawirusa. Polacy mają już to urządzenie
Urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu, stworzone przez ML System w Zaczerniu. (PAP, Darek Delmanowicz)

Urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu

Polska firma zaprezentowała właśnie urządzenie, które ma wykrywać koronawirusa w oddechu w czasie krótszym niż 10 sekund. To może być rewolucja w walce z pandemią COVID-19.

Urządzenie stworzyła firma ML System w Zaczerniu (województwo podkarpackie). Wynalazek zaprezentowano w siedzibie firmy 11 lutego 2021 roku podczas briefingu z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wierzę, że po badaniach klinicznych, które wkrótce ruszą, to urządzenie trafi do masowej produkcji. Odkrycie w tej firmie urządzenia wykrywającego COVID-19 w kilka sekund to wielka duma dla Rzeczypospolitej - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Na naszych oczach dokonuje się rewolucja w walce z koronawirusem; wierzymy, że nasze urządzenie do wykrywania koronawirusa z oddechu będzie miało masowe zastosowanie i pozwoli na szybkie pokonanie epidemii – skomentował Prezes ML System Dawid Cycoń.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić