aktualizacja 

W Korei Płn. świętują sukces. Nie uwierzycie, kiedy dowiecie się o co chodzi

57

Kim Dzong Un wraz ze swoimi podwładnymi świętowali niedawno ogromny sukces. Dyktator w obecności tłumów ogłosił dumne zwycięstwo nad pandemią koronawirusa w kraju. Sieć obiegły nagrania wideo, na których widać wiwatujących zwolenników.

W Korei Płn. świętują sukces. Nie uwierzycie, kiedy dowiecie się o co chodzi
W Korei Płn. ogłoszono wielkie zwycięstwo (Twitter)

Jak wiadomo wszystko, co wydarza się w Korei Płn., dzieje się na innych zasadach. Reżim rządzony przez Kim Dzong Una nie pozwala na swobodny przepływ informacji z zewnątrz, dlatego zmanipulowani obywatele wierzą we wszystko, co narzuca im propaganda. Szerokie pole do manewru powoduje, że manipulowanie rzeczywistością zostało tam rozwinięte do granic możliwości.

Północnokoreańska propaganda postanowiła zarządzić nawet czasem pandemii. Kiedy od początku 2020 roku świat zaczął walkę z koronawirusem, w Korei Północnej nie było mowy o żadnych zakażeń. Nie wiadomo, jak sytuacja wyglądała w rzeczywistości, jednak informacje, które docierały od informatorów wewnętrznych często mówiły, że występowanie pandemii jest po prostu ignorowane.

"Wielki sukces Kim Dzong Una"

Kiedy przypadków koronawirusa na świecie zaczęło pojawiać się coraz mniej, a ludzie zaczęli wracać do normalnego funkcjonowania, to właśnie wtedy Korea Północna przedstawiła sensacyjną informację. 12 maja 2022 roku potwierdzono, że w kraju zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Dla porównania, 4 dni później w Polsce ogłoszono zniesienie stanu epidemii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak powszechnie wiadomo, północnokoreańskie władze nawet porażkę przekuwają w propagandowy sukces. 20 sierpnia media społecznościowe obiegły nagrania z wyjątkowej uroczystości. Kim Dzong Un w obecności tłumów ogłosił zwycięstwo nad pandemią koronawirusa. Oklaskom dla przywódcy nie było końca. Zasiadający na widowni sali kongresowej lekarze nie mogli powstrzymać łez wzruszenia, kiedy usłyszeli dobre wieści. Dyktator nazwał ten przypadek "globalnym cudem zdrowotnym".

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić