Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

W Korei Północnej zwołano Najwyższe Zgromadzenie Ludowe. Zabrakło Kim Dzong Una

11
Podziel się:

Rząd Korei Północnej zorganizował sesję Najwyższego Zgromadzenia Ludowego. Mimo obaw przed wybuchem w kraju pandemii COVID-19 na zebraniu zgromadziło się kilkuset członków. Zabrakło jednak najważniejszego – Kim Dzong Un zrezygnował za uczestnictwa.

W Korei Północnej zwołano Najwyższe Zgromadzenie Ludowe. Zabrakło Kim Dzong Una
(Getty Images, Bloomberg)

Zebranie odbyło się w Sali Zgromadzenia Mansudae w Pjongjangu. Wzięło w nim udział 680 osób, a rolę przewodniczącego pełnił Choe Ryong-hae.

Jak podaje "Daily NK" na początku zebranie miało odbyć się 10 kwietnia. Jednak wcześniej przeprowadzono wśród członków Zgromadzenia badania na koronawirusa. Ponieważ u siedmiu osób wykryto gorączkę, zdecydowano się na przełożenie sesji.

Dlaczego zwołano Najwyższe Zgromadzenie Ludowe Korei Północnej?

Według ustaleń "KBS World" tematem zebrania była pandemia COVID-19. Mimo nieobecności Kim Dzong Una uczestnicy posiedzenia zabrali głos na temat lidera. Podkreślono jego rolę jako przywódcy w obliczu kryzysu gospodarczego, będącego konsekwencją sytuacji panującej na świecie.

Zobacz także: Zobacz też: Dzieciństwo dyktatora Korei Północnej

W trakcie spotkania przyjęto rezolucję wzywającą do walki z koronawirusem. Jej autorzy domagają się wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków ochrony zdrowia i życia obywateli Korei Północnej. Jednocześnie przyznali, że kraj boryka się z wewnętrznymi trudnościami, dlatego należy skupić się na złagodzeniu niepokojów wewnętrznych.

Na spotkaniu poruszono również kwestię planu budżetowego. Jak ustalili członkowie Zgromadzenia, należy zwiększyć wydatki na opiekę zdrowotną. Planowana jest także budowa lub modernizacja koreańskich fabryk leków i sprzętu medycznego.

Uczestnicy zebrania zaproponowali rozwiązanie kryzysu gospodarczego. Rząd Korei Północnej położy nacisk na zasoby złóż oraz przemysł rybny. Liczą, że w ten sposób uda się zapobiec niedoborom żywności oraz zdobyć dodatkowe fundusze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
tom
3 lata temu
wszyscy którzy tak psioczą na nasz rząd i kraj niech się przeniosą do kima
Taki tam
3 lata temu
Kim Dzong Un kandydat do pokojowej nagrody Nobla.
Hallo, hallo
3 lata temu
on nie może nigdzie wyjść bo pycha tak go rozpiera , że nie mieści się już w żadnych drzwiach a nawet oknach. a teraz w KRLD markety budowlane pozamykali więc remontów w pałacu na razie nie będzie
mk@
3 lata temu
Oczkuję orędzia naszego ukochanego przywódcy ,dobrodzieja ,umiłowanego przez naród władcy i pana życia i śmierci boskiego Prezesa.Jego orędzie i miłość jakim darzy nasz naród pomoże nam przetrwać ową pandemię .....błagamy przemów.
taka prawda
3 lata temu
Stary cwaniak.
Robert
3 lata temu
czyli zgodnie z naszymi wzorcami z państwa kaczystan lub PiSpatologia
wsf
3 lata temu
Zdrówko najważniejsze!!! Oponentów zawsze można rozstrzelać.
jjjh
3 lata temu
jaki dobry koronovirus, jak tu go nie doceniać, potwory wygania pod ziemię
SWAROŻYC
3 lata temu
Pierwszy wróg Kima Prosiaka, którego nie może rozstrzelać, chłe, chłe. Widać strach i niepewność w kaprawych ślepiach
Tak myślę
3 lata temu
Myślę że Korea płn ma juz powazny problem z wirusem tylko jak zwykle zciemnia , pewnie splyna informacje za jakiś czas że brakuje kiladziesiat tysiecy koreanczykow
Joł
3 lata temu
Jakbym słyszał przekaz z polskiego sejmu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić