aktualizacja 

Ktoś przestrzelił ścianę domu w Rawie Maz. Policja szuka sprawcy

Jak przekazuje policja z Rawy Mazowieckiej - w nocy z 20 na 21 lutego w kierunku domu rodzinnego wystrzelono pocisk. W środku przebywały trzy osoby. Funkcjonariusze badają okoliczności tego zdarzenia i apelują do świadków o pomoc.

Ktoś przestrzelił ścianę domu w Rawie Maz. Policja szuka sprawcy
Pocisk trafił w dom rodzinny (Policja)

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku. Policja w Rawie Mazowieckiej otrzymała zgłoszenie, że doszło do przestrzelenia ściany budynku mieszkalnego.

Pocisk utkwił w ścianie pokoju

Na miejscu okazało się, że pocisk przebił się przez ścianę drewnianego budynku i utkwił w ścianie pokoju. W tym pomieszczeniu spała trzyosobowa rodzina. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca oraz zabezpieczyli pocisk do badań, na podstawie których będzie można wskazać rodzaj broni, z jakiej strzelano. Dokonali penetracji terenu, nie ujawniając sprawców - relacjonuje policja.

Policja przeszukała pobliskie tereny, aby ustalić miejsce, z którego mógł zostać oddany strzał. Na jednej z sąsiednich posesji należącej do 62-letniego mężczyzny policjanci znaleźli pomieszczenie gospodarcze, w którym na ścianach wisiało kilkadziesiąt sztuk różnej broni. Właściciel przyznał, że od ponad 40 lat gromadził broń, jednak nie wykorzystywał jej do strzelania. Część zbiorów zabrano do ekspertyzy.

Policja zabrała także broń myśliwską należącą do jednego z myśliwych mieszkającego w pobliżu miejsca zdarzenia. Na razie nie wiadomo kto strzelał. Sprawca za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może trafić do więzienia nawet na trzy lata.

Policjanci proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają informacje o osobach lub pojazdach, które były widziane w okolicy Zagórza w gminie Rawa Mazowiecka w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku - czytamy w komunikacie policji.
Zobacz także: Wystąpienie prezydenta Ukrainy po decyzji Putina. "Nie boimy się nikogo i niczego"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić