Aniela Siwek| 

W supermarkecie zawaliły się półki. 8 osób rannych, 21-latka nie żyje

19

Elane de Oliveira Rodrigues zginęła w tragicznym wypadku w supermarkecie w Sao Luis w Brazylii. Pięć metalowych półek pełnych towaru runęło na przebywających tam klientów i pracowników. Poszkodowanych jest kilka osób.

W supermarkecie zawaliły się półki. 8 osób rannych, 21-latka nie żyje
Półki przewróciły się na klientów i pracowników marketu. (Twitter)

Tragedia miała miejsce w piątek 2 października w supermarkecie Mateus Atacarejo Mix w Sao Luis w Brazylii. Zginęła Elane de Oliveira Rodrigues, która pracowała tam dopiero od trzech miesięcy.

Sześć osób zostało rannych i wymagało hospitalizacji. Kolejne dwie doznały tylko lekkich obrażeń. Po opatrzeniu ran służby ratunkowe odesłały je do domu.

Kamery sklepowe uchwyciły moment wypadku. Jedna z półek przewróciła się na drugą, a ta na następną powodując efekt domina. Przebywający w pobliżu ludzie od razu pobiegli w tamtą stronę, aby pomóc przygniecionym osobom. Spod półek udało się wyciągnąć dziecko, które szczęśliwie nie doznało żadnych obrażeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Przez kilka godzin trwało usuwanie towarów po to, by wydobyć osoby, które się pod nimi znajdują. Próbowano także krzyczeć i dzwonić, aby szybciej zlokalizować poszkodowanych.

Akcja ratunkowa trwała ponad 11 godzin i wzięło w niej udział ponad 270 osób. Poszukiwania zostały oficjalnie zakończone w sobotę rano. Grupa Mateus, która prowadzi sieć supermarketów, wyraziła ubolewanie z powodu wypadku i podkreśliła, że ​​robiono wszystko, aby znaleźć, uratować i wesprzeć ofiary.

Zobacz także: Siedem dni dryfował po pełnym morzu w lodówce
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić