Angelika Karpińska| 

W WHO już nie są pewni. Urzędnik mówi o laboratorium w Wuhan

78

Urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która poszukuje w Wuhan źródeł pandemii koronawirusa, powiedział, że "nie może wykluczyć" możliwości, że COVID-19 pochodzi z laboratorium w tej chińskiej metropolii.

W WHO już nie są pewni. Urzędnik mówi o laboratorium w Wuhan
Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan? Urzędnik z WHO komentuje. (Getty Images)

Dr David Nabarro podkreślił, że WHO prowadzi w tej chwili bliską współpracę z chińskimi władzami. W rozmowie ze "Sky News" podkreślił, że "wszystkie teorie zostaną zbadane".

Koronawirus powstał w laboratorium w Wuhan?

Zapytany o popularną teorię spiskową, według której wirus wydostał się z laboratorium w Wuhan, podkreślił, że "niczego nie można wykluczyć".

Nie mogę niczego wykluczyć. Znam zespół pracujący na miejscu, a także tych, z którymi rozmawiają w Chinach, i oni też niczego nie wykluczają. Wszystkie opcje są na stole i wszystko zostanie sprawdzone - zaznaczył dr Nabarro.

W ramach śledztwa eksperci WHO odwiedzili już Instytut Wirusologii w Wuhan. Chińscy naukowcy zdecydowanie odrzucali twierdzenia, że ​​COVID-19 pochodzi z ich laboratorium, a specjaliści od początku przekonują o naturalnym pochodzeniu koronawirusa.

Dr Nabarro nadmienił, że eksperci WHO mają "wzorową współpracę" z chińskimi władzami. Podkreślił, że naukowcy mają dostęp do wszystkich miejsc, które chcą odwiedzić.

Zobacz także: Polski lek na koronawirusa. Trwają badania kliniczne. Prof. Tomasiewicz o ocenie skuteczności

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić