Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

13-letnia panna młoda. Wstrząsające wyznania dorosłej dziś kobiety

140
Podziel się:

Naila Amin z Pakistanu w wieku 13 lat została zmuszona do ślubu z kuzynem. Aktywistka od lat walczy o zakaz tego typu praktyk. W stanie Nowy Jork właśnie uchwalono nowe prawo nazwane jej imieniem, które zakazuje małżeństw dzieci.

13-letnia panna młoda. Wstrząsające wyznania dorosłej dziś kobiety
Naila Amin miała 13 lat, gdy zmuszono ją do ślubu

Naila Amin z Pakistanu nigdy nie doświadczyła prawdziwego dzieciństwa. Gdy miała zaledwie 8 lat, dowiedziała się, że jest zaręczona ze swoim kuzynem. Pięć lat później została zmuszona do ślubu z 21-latkiem.

Małżeństwo z kuzynem było dla niej horrorem. Amin żyła w ciągłym strachu, była bita i gwałcona. Na szczęście udało jej się uciec do USA.

Wzięła ślub w wieku 13 lat. Chce ochronić przed tym innych

Kobieta, która ma obecnie 31 lat, założyła fundację swojego imienia, by pomagać ofiarom przymusowych małżeństw. Od lat naciska na kolejne stany w USA, by zakazały brania ślubów z dziećmi.

W 2018 r. Nail Amin pomogła New Jersey podnieść minimalny wiek małżeństwa do 18 lat. Był to drugi stan, który to wprowadził. Następnie kobieta walczyła, by małżeństw dzieci zakazał także stan Nowy Jork.

W sobotę w Nowym Jorku weszła w życie ustawa podnosząca wiek zgody na zawarcie małżeństwa do 18 lat. Nowe zasady nazwano "Prawem Naili" na cześć kobiety.

Małżeństwo dzieci ma miejsce wtedy, gdy osoba poniżej 18 roku życia legalnie bierze ślub z osobą dorosłą. Praktyka ta jest nadal legalna w 44 stanach USA. Według UNICEF nieletni, najczęściej dziewczęta, są często zmuszani do małżeństwa z powodu czynników społeczno-ekonomicznych rodzin, które chcą zminimalizować swoje obciążenie ekonomiczne lub zarobić w wyniku małżeństwa swoich dzieci. Przyczyniają się do tego również normy religijne i kulturowe.

Zobacz także: Polka relacjonuje tragiczną sytuację kobiet w Afganistanie. "Są przerażone"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
Orest
rok temu
Chciała USA to USA dostala
Kitesurfer
rok temu
JANKESI chcą i mają byc przykładem dla calego ŚWIATA...hahaha ! Tfu na taką demokrację i " wolność "👊👊👊👊
Gość
rok temu
Nie wiedziałam że w USA prawo pozwala na śluby dzieci.
Ogrody Agbara
rok temu
13 -tkę jak się tak ubierze to jak księżniczka.
Mela
rok temu
Straszne to. Ja mam czworo dzieci w tym 3 córki w przybliżonym wieku. Za nic w świecie bym nie pozwoliła żeby ktoś je ruszył a co tu o ślubie owa w tym wieku!!! Chore to i przykre.
Elisabeth
rok temu
Nie tylko z dziebmi nawet z noworotkami
Ewa
rok temu
Czy Koran zezwala na małżeństwa z dziećmi?
Edzia
rok temu
To taki cywilizowany kraj jak Stany legalizuje śluby dzieci? coś tu śmierdzi
Miko79
rok temu
Więcej kościołów tam, bedom tam męczennicy a potem europa i my
Kucharz
rok temu
Ubrawiają mak robią narkotyki i całemu Światu dostarczają jakieś nauki o Koranie czego ćpun może nauczyć tylko gwałt i rozlew krwi zabrać im ten sprzęt wojskowy a normalni ludzie po radzą sobie z patologią narkomanii i gwałtu nie letnich
Werty
rok temu
A ile już dziewcząt jak ma 13 lat ma 1 raz już za sobą
Kancia
rok temu
No a Romowie? Przecież u nas w Polsce też tak jest i wszyscy przymykają oczy. Osobiście znałam 11-stolatke, która rzuciła szkole, bo wyszła za mąż... Dziecko urodziło się po roku.
Maro
rok temu
Nawet nie chce się czytać
Donald 62
rok temu
Mahommeth swoją Aishę poślubił (tu jest drobna rozbieżność) w wieku 9 lub 13 lat. Nie była to jednak jego pierwsza żona. Ale był swojej pierwszej żonie wierny do jej śmierci. Aisha była jego kolejną małżonką (ulubioną) i nadał sobie prawo do posiadania sześciu żon, podczas gdy inni muzułmanie musieli zadowolić się tylko czterema....przez podejrzenie Aishy o zdradę miał kolejne,, obiawienie,, i w Koranie jest wpisana liczba świadków, która tą zdradę potrafią potwierdzić.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić