Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

"Szczęśliwe te panie, które...". Biskup radzi kobietom

535
Podziel się:

W niedzielę 22 sierpnia odbyła się Pielgrzymka Stanowa Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich. Mszę św. odprawił bp. Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny. Toruński biskup podczas homilii radził kobietom m.in. jakiego mężczyzny powinny szukać.

"Szczęśliwe te panie, które...". Biskup radzi kobietom
Bp. Wiesław Śmigiel, biskup toruński, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny. (YouTube)

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, 22 sierpnia kobiety z całej Polski ponownie wzięły udział w pielgrzymce do Piekar Śląskich. Pielgrzymi po tradycyjnym orędziu społecznym wygłoszonym przez metropolitę katowickiego abp Wiktora Skworca, wysłuchali kazania wygłoszonego przez biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.

Homilia podczas mszy świętej jest głównym punktem obchodów Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Biskup Śmigiel podczas kazania dużo mówił o rodzinie i małżeństwie. Zdaniem hierarchy kobiety powinny szukać mężczyzny na wzór św. Józefa.

Szczęśliwe te panie, które mają obok siebie mężczyznę na wzór świętego Józefa - odważnego, opiekuńczego, wiernego, pełnego miłości. Drogie panie, kobiety - za tych mężczyzn dziękujcie, jeżeli tacy są - mówił do kobiet toruński biskup.

Biskup Śmigiel przestrzegał także przed zagrożeniami, jakie niesie kultura tymczasowości dla współczesnych małżeństw i rodzin.

Możemy już wszystko wybierać - nawet płeć możemy sobie wybrać - mówi podczas homilii bp Śmigiel.

Biskup toruński podkreślił również, że "nikt nie powinien drugiemu człowiekowi przysięgać miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej tylko na chwilę". Hierarcha zaznaczył, jak ważna w małżeństwie jest rozmowa między kobietą a mężczyzną. Zachęcał także, by dziadkowie dzielili się swoją mądrością z młodszymi.

Niektórzy dziś ulegają takiej modzie. Ciągle czynią coś na próbę i kochać też chcą na próbę, ale to nie jest prawdziwa miłość. Już Paweł Apostoł napisał, że miłość nigdy nie ustaje. Jest ona związana nie tylko z emocją, ale z ofiarą, z poświęceniem. Zakładając, że wszystko jest tylko na pewien czas, żyjemy tak naprawdę na niby, bez całkowitego zaangażowania, poświęcenia, bez odpowiedzialności. A to musi nas doprowadzić do dramatu, do poczucia odrzucenia, do samotności - mówił biskup.
Zobacz także: Ksiądz żądał 800 zł za dokument do pogrzebu. Ekspert: takich historii będzie więcej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(535)
Magum
9 miesięcy temu
Szkoda, że Oni sami nie potrafią dochować tej wiary, miłości i ofiary w stosunku do Boga, któremu przecież przyrzekali wierność do końca swoich dni tak jak mąż żonie w dniu zaślubin. Czysta hypokryzja.
Rossie
9 miesięcy temu
Babki same potrafią znaleźć sobie dobrego faceta i niepotrzebna jest do tego żadna pomoc
Hans
9 miesięcy temu
Następny z dużym ego co myśli że jak coś powie to go posłuchają :')
Maki
9 miesięcy temu
A jak jestem lezba i nie chce mieć faceta?
eszu1
9 miesięcy temu
No tak, najbardziej znają się na seksie i małżeństwie, ale już miłość bliżniego, umiarkowanie i tolerancja są im obce. Jaka to religia?
Czesiek 50.
9 miesięcy temu
Ale znawca małżeństwa się znalazł.!
Żony
9 miesięcy temu
Poddane mężom? A to Koran czy Biblia?
Smutne
9 miesięcy temu
Niestety. Ale księża to jednak mają wile wspólnego z talibami.
Bea
9 miesięcy temu
Bea Kościół do kościoła.Rodzina zna swoje bóle i radosci
AMARA
9 miesięcy temu
JA NIE CHCĘ MĘŻA ŚW JOZEFA POTRZEBUJE TROCHĘ ADRENALINY
Nati
9 miesięcy temu
Aż jestem zawiedziona, weszłam bo myślałam, że poczytam coś śmiesznego, jak to oni mają w zwyczaju prawić jakieś głupie wywody, a tutaj całkiem mądre słowa.
r4h1m
9 miesięcy temu
Bardzo mądry człowiek, a feministki jak zwykle rozlewają szambo w komentarzach. Nie lubicie jak daje się wam rady, prawda? Nie szkodzi, nie musicie go przecież szukać. Szukajcie sobie kogo chcecie, nawet gwałcicieli jak wam się podoba. To będzie wasz powód do zmartwień.
Ola
9 miesięcy temu
Panim w sutannachjuż dziekujemy
Ola
9 miesięcy temu
Każdy mysli, ze kobiecie mozna doradzac jak zyc, co myslec
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić