Dagmara Smykla| 

Wakacje 2020. Kolejny kraj otwiera się na Polaków. Są nowe zasady

13
Podziel się:

Polacy będą mogli pojechać na wakacje do Grecji. Ministerstwo Turystyki triumfalnie poinformowało o przełomie w rozmowach ze stroną grecką. Od 15 czerwca z większości polskich lotnisk będzie można dostać się na wakacje do Grecji bez przymusowej kwarantanny.

Wakacje 2020. Grecja otwiera się na Polaków
Wakacje 2020. Grecja otwiera się na Polaków (PAP)

Polacy jednak będą mogli spędzić wakacje 2020 w Grecji. Od 15 czerwca podróżni z większości polskich lotnisk zostaną wpuszczeni bez obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Losowi wczasowicze zostaną jedynie poddani testom na koronawirusa.

Obywatele polscy będą mogli podróżować do Grecji ze wszystkich lotnisk, które nie znajdują się na liście EASA, tj. z każdego portu lotniczego oprócz Katowic - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie przesłanym redakcji WP.

Wakacje w Grecji. Kwarantanna dla Katowic

Grecja otwiera się na turystów, ale nie wszystkich. Obowiązkowej kwarantannie zostaną poddani pasażerowie przybywający z lotnisk, które mieszczą się w regionach wciąż zmagających się epidemią. Listę takich lotnisk publikuje EASA, czyli Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. Na liście znajdują się porty m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch i Holandii. Ale jest też jedno polskie lotnisko - w Katowicach.

Na początku wczasowicze będą mieli do dyspozycji dwa greckie lotniska. Od 15 czerwca otwarte zostaną porty w Atenach i Salonikach, natomiast 1 lipca wszystkie lotniska w Grecji wznowią pracę. Wciąż obowiązywać będą jednak testy na koronawirusa dla losowo wybranych podróżnych.

Do poniedziałku Polska nie była na liście państw zwolnionych z kwarantanny. Pod koniec maja Grecja ogłosiła, że obywatele 29 krajów nie zostaną poddani przymusowej kwarantannie. Na liście brakowało Polski, znaleźli się jednak na niej obywatele Albanii, Austrii, Australii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Libanu, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Nowej Zelandii, Norwegii, Północnej Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier.

Zobacz też: Polacy szturmują Bałtyk. "Wszyscy są złaknieni wyjazdu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić