Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Uczniowie wracają do szkoły. Co się zmienia od 1 czerwca?

0
Podziel się:

Od 1 czerwca każdy uczeń ma prawo do stacjonarnych konsultacji w szkole. To nie wszystko, bo dodatkowo wracają praktyki zawodowe. IV etap odmrażania polskiej gospodarki jednak wprowadził zmiany w tej kwestii.

Od 1 czerwca zmiany w szkołach
Od 1 czerwca zmiany w szkołach (PAP)

Jeszcze niedawno wszystkie szkoły bez wyjątku były zamknięte dla uczniów. Nauczanie odbywało się jedynie zdalnie. Wraz z IV etapem odmrażania polskiej gospodarki w życie weszły jednak zmiany, które dotyczą także szkolnictwa.

Co się zmienia w szkołach od 1 czerwca?

Od 25 maja uczniowie klas I-III mogą chodzić na zajęcia do szkoły. Z kolei ósmoklasiści oraz maturzyści mogą korzystać z konsultacji. Od 1 czerwca jednak weszły w życie kolejne zmiany.

Od poniedziałku szkoły mają obowiązek organizować konsultacje dla uczniów wszystkich klas. Udział w nich jest jednak dobrowolny, a więc tylko chętni będą z nich korzystać. To szczególnie dobre rozwiązanie dla dzieci i młodzieży, którzy chcą poprawić swoje oceny na koniec roku.

Oczywiście są w tej kwestii dokładne wytyczne. Uczniowie i nauczyciele m.in. muszą stosować się do dystansu społecznego, który wynosi minimum 1,5 metra. W jednej grupie może być maksymalnie 12 uczniów, a w szczególnych przypadkach można ją powiększyć o dwie osoby.

Od 1 czerwca wracają także praktyki zawodowe. W przypadku klas III technikum możliwe są zajęcia praktyczne z zakresu nauki pojazdem silnikowym. Ponadto wszyscy uczniowie klas technikum mogą odbywać praktyki u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić