Wakacje 2021. Plażowicze przesadzają z muzyką? Sprawdź, co robić

4

Wiele osób uwielbia relaksować się w ciszy i spokoju. Tymczasem podczas pobytu nad jeziorem czy też morzem niejednokrotnie pojawiają się takie osoby, które zachowują się bardzo głośno. Co zrobić, gdy nam to przeszkadza?

Wakacje 2021. Plażowicze przesadzają z muzyką? Sprawdź, co robić
Plażowicze (Pixabay)

Głośne słuchanie muzyki jest często spotykane na plażach publicznych. Nie każdemu to odpowiada. Co można zrobić wtedy, gdy ktoś nieopodal nas non stop puszcza na cały regulator np. discopolowe hity?

Przede wszystkim można zwrócić uwagę takiej osobie. Trzeba pamiętać o tym, by zrobić to kulturalnie, żeby zapobiec niepotrzebnej awanturze. Musimy mieć jednak na uwadze, że samo odtwarzanie muzyki na plaży nie jest zakazane.

Jeżeli ktoś ewidentnie zakłóca wypoczynek innych, to dopiero wówczas może zostać ukarany przez policję.

W sytuacji, gdy zachowamy się zbyt głośno, zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności stosownie do treści art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń. Przepis ten obejmuje różne formy zachowania, w tym krzyk i hałas, które zakłócają porządek publiczny. W zależności od stopnia naruszeń musimy liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności, a nawet aresztu - mówi adwokat Ewa Figurska-Szczepanik z kancelarii "Adwokaci Szufel" w Kielcach, cytowana przez money.pl.

Wakacje 2021. Jaka kara za zakłócanie porządku?

Jaką karę mogą dostać ci, którzy zachowują się zbyt głośno? W grę wchodzi mandat od 100 do 500 złotych. Jeżeli odmówimy jego przyjęcia lub funkcjonariusz uzna, że konieczna jest surowsza kara, to wówczas zostanie złożony wniosek do sądu.

W takim wypadku potencjalna odpowiedzialność finansowa wzrośnie do kwoty 5 tys. zł. Stosujemy wówczas przepisy o grzywnie z wspomnianego przepisu prawnego w Kodeksie wykroczeń - kontynuuje Figurska-Szczepanik.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić