aktualizacja 

Walczą po stronie Rosji. Pokazali nagranie

W rosyjskim wojsku walczą najemnicy pod turecką flagą. Mężczyźni w rosyjskich mundurach i z literą "Z" na kamizelce kuloodpornej pozują na tle rosyjskich żołnierzy. Oficjalnie Turcja nie wspiera rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy mężczyźni na filmiku są Turkami - najprawdopodobniej pochodzą z jednej z republik byłego ZSRR.

Walczą po stronie Rosji. Pokazali nagranie
Tureccy najemnicy w armii Putina (Twitter)

Nagranie zostało udostępnione przez kanał Nexta na Twitterze i Telegramie. Wydaje się na nim, że po stronie rosyjskiej mogą walczyć tureccy najemnicy. Na opublikowanym w sieci filmiku mężczyźni pozują na tle tureckiej flagi, mają na sobie naszywki z nią i z literą "Z".

Tureccy najemnicy w armii Putina?

Wydaje się, że autor filmiku rozmawia i w języku tureckim i w rosyjskim, co może oznaczać, że Turcy, którzy wspierają Putina i rosyjską inwazję na Ukrainę mogą mieszkać w Rosji. Z nagrania nie wynika jednak, czy mogli zostać zmobilizowani, jak niektórzy inni cudzoziemcy w Rosji.

Najemnicy walczą po stronie Putina dobrowolnie. W tle stoją inni rosyjscy żołnierze w mundurach wojskowych, a wszystko dzieje się najprawdopodobniej przy jednej z jednostek wojskowych w tym kraju.

Pojawiają się jednak wątpliwości na temat tego, czy mężczyźni na nagraniu to rzeczywiście Turcy. Internauci zwracają uwagę, że po akcencie i używanych słowach można śmiało wnioskować, że to prawdopodobnie najemnicy z dawnych republik radzieckich. Nie wiadomo, dlaczego pozują pod turecką flagą.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Turcja łącznikiem pomiędzy Kijowem a Moskwą

Turcja utrzymuje dobre stosunki zarówno z Kremlem, jak i Kijowem. Recep Erdogan pozycjonuje się jako neutralna strona w konflikcie, starając się przy tym nie antagonizować Rosji. Jednocześnie potępia jej atak i wyraża poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy.

Prezydent Turcji 7 października rozmawiał z Władimirem Putinem o "najnowszych wydarzeniach" w wojnie w Ukrainie. Rzecznik prezydenta Turcji, Ibrahim Kalin, przekazał CNN, że negocjacje stron konfliktu prawdopodobnie w pewnym momencie zostaną wznowione.

Zobacz także: Jeńcy wojenni w Rosji. Wzięli go za "brytyjskiego szpiega". Słuch po nim zaginął
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić